Severná Kórea považuje túto sopku, ležiacu na hranici medzi Čínou a KĽDR, za posvätnú. Informovali o tom agentúry Jonhap a AP.
Obaja lídri opustili medzinárodné letisko v Pchjongjangu v skorých ranných hodinách v samostatných lietadlách, aby sa následne spoločným vozidlom vyviezli až na vrchol vulkánu. Spoločný výstup na posvätnú horu mal za cieľ posilniť vzájomné väzby oboch lídrov a zdôrazniť úspech ich bilaterálneho summitu v Pchjongjangu.
Pektu je najvyššia a pravdepodobne aj najznámejšia hora na Kórejskom polostrove, opradená mnohými legendami. Podľa severokórejskej mytológie táto posvätná hora legitimizovala vládu dynastie Kimovej rodiny, uvádza AP.
Severná a Južná Kórea sa v rámci summitu, v poradí už tretieho v tomto roku, dohodli na vytvorení námornej, vzdušnej a pozemnej nárazníkovej zóny v pohraničnej oblasti v záujme zredukovania vojenského napätia, zabránenia náhodným potýčkam a budovania dôvery. Severokórejský vodca taktiež ubezpečil, že bude pokračovať v denuklearizácii Kórejského polostrova.
Mun Če-in sa plánuje vrátiť späť do Južnej Kórey vo štvrtok popoludní.