V meste v pondelok začali pohreby obetí, ktoré vysielala naživo iránska televízia. Pri útoku prišlo podľa iránskych úradov o život 25 ľudí, medzi ktorými bolo 12 členov elitných revolučných gárd. Išlo o najničivejší teroristický útok v Iráne za desiatky rokov.
Na pohrebných obradoch sa zúčastnili tisíce ľudí, Irán na pondelok vyhlásil za obete deň smútku. V provincii Chúzestán, ktorej strediskom je Ahváz, zostali zatvorené banky, školy, univerzity a úrady. Zástupca veliteľa revolučných gárd Hosejn Salámí v prejave pred začatím pohrebných obradov povedal na adresu amerických a izraelských politikov, že boli "svedkami iránskej pomsty v minulosti a tentoraz bude reakcia ničivá". "Budete ľutovať toho, čo ste urobili," povedal Salámí, ktorý tiež hovoril o "trojuholníku" Izrael, USA a Saudská Arábia.
Iránsky najvyšší duchovný ajatolláh Alí Chameneí potom vo vyhlásení zverejnenom na internete uviedol, že strojcovia útoku v Ahváze boli financovaní Saudskou Arábiou a Spojenými arabskými emirátmi. Doplnil pritom, že čin bol dielom rovnakých ľudí, ktorí v Sýrii a Iraku "zachraňujú" Spojené štáty. Prezident Hasan Rúhání podobne v nedeľu vyhlásil, že za útokom boli arabské štáty z oblasti Perzského zálivu.
Iránska agentúra Fars bez uvedenia zdroja v pondelok napísala, že pri sobotňajšom útoku prišlo o život päť atentátnikov, nie štyria, ako pôvodne informovali médiá. Podľa Fars nebolo telo piateho útočníka identifikované, pretože sa nachádzalo medzi ďalšími obeťami útoku. Ministerstvo informácií a bezpečnosti neskôr potvrdilo, že útok spáchala päťčlenná skupina a oznámilo, že v súvislosti s činom bolo zatknutých 22 ľudí. K činu sa prihlásilo protivládne hnutie Ahvázsky národný odpor, neskôr za útok zodpovednosť prijala aj teroristická organizácia Islamský štát.
Ahvázsky národný odpor je arabské opozičné hnutie, ktoré sa usiluje o odtrhnutie ropnej provincie Chúzestán od zvyšku Iránu. Podľa agentúry Reuters je nepravdepodobné, že by revolučné gardy zaútočili priamo na tie, ktoré z útoku obviňujú. Pravdepodobnejšie je, že sa odhodlajú k raketovému útoku na opozičné skupiny operujúce v Iraku alebo v Sýrii, ktoré môžu byť napojené na strojcu útoku. V Chúzestáne budú zrejme sprísnené bezpečnostné opatrenia a pozatýkaní oponenti vlády.