Poslanec Európskeho parlamentu Richard Sulík (SaS) tak reagoval na otázku novinárov na stredajšej tlačovej konferencii, konanej v rámci stretnutia predsedníctva skupiny Európskych konzervatívcov a reformistov (ECR) v Bratislave.
Poslankyňa EP Jana Žitňanská (Nova) uviedla, že na schôdzke nechceli znova otvárať túto tému, keďže nedávno bola na Slovensku v tejto súvislosti delegácia europoslancov. Zdôraznila však, že sa o vražde Jána Kuciaka a jeho snúbenice naďalej diskutuje.
Richard Sulík zároveň viedol pracovné kolo na tému politiky Európskej centrálnej banky (ECB) týkajúcej sa eura. Podľa jeho slov sa prítomní zhodli na tom, že súčasný stav nemôže fungovať naveky. "Napriek tomu, že situácia je teraz pokojná, všetky príznaky sú negatívne... Máme obavy, že v najbližšej kríze - o ktorej nevieme, kedy a v akom rozsahu bude, iba vieme, že jedného dňa bude - môžeme na to veľmi škaredo doplatiť," doplnil Sulík.
Druhé pracovné kolo sa zameralo na situáciu na Blízkom východe. Jednou z tém boli vzťahy medzi Izraelom a Palestínou. Poslanec EP Branislav Škripek (OĽaNO) konštatoval, že cieľom politikov je priniesť pokoj do tohto regiónu. Dúfa, že aj ich sily tomu môžu napomôcť.
Skupina Európskych konzervatívcov a reformistov je stredopravá politická skupina v Európskom parlamente, založená v roku 2009. Je treťou najväčšou skupinou v EP s viac ako 70 členmi z 19 krajín EÚ. Najväčšími stranami skupiny sú britská Konzervatívna strana a poľská Právo a spravodlivosť (PiS). ECR odmieta centralizáciu moci v rámci EÚ a snaží sa zefektívniť jej fungovanie. Sústreďuje sa na reformu EÚ podľa hodnôt eurorealizmu a nesúhlasí s centralizáciou moci v rámci Únie.