Čepiga podľa denníka bojoval v konfliktoch v Čečensku a na Ukrajine a je držiteľom najvyššieho ruského vyznamenania. Británia z otravy Skripaľa a jeho dcéry nervovým jedom obvinila okrem Boširova tiež muža, ktorý je známy ako Alexander Petrov. Britské úrady predtým uviedli, že príslušníci vojenskej rozviedky GRU pravdepodobne do Británie cestovali pod falošnými menami.
Muži zodpovedajúci vzhľadom fotografiám uverejneným britskou políciou neskôr v rozhovore s televíziou RT povedali, že Boširov a Petrov sú ich skutočné mená a že do Skripaľovho bydliska v juhoanglickom Salisbury prišli za pamiatkami.
The Telegraph napísal, že skutočnú identitu Boširova odhalil v spolupráci s investigatívnym webom Bellingcat. Zistenia podľa denníka ukazujú ako lži tvrdenie (ruského prezidenta Vladimira) Putina o tom, že sú to nevinní civilisti. Čepiga mal v roku 2001 dokončiť štúdium na vojenskej akadémii na ruskom Ďalekom východe a potom nastúpiť k útvaru špeciálnych jednotiek, s ktorými absolvoval tri turnusy v druhej čečenskej vojne. V roku 2014 bol podľa The Telegraph vyslaný na Ukrajinu. O niekoľko mesiacov neskôr mu prezident Putin udelil rád Hrdinu Ruskej Federácie pri "utajenej ceremónii".
Londýnska polícia, ktorá otravu novičokom vyšetruje, agentúre Reuters odmietla informácie médií okomentovať, rovnako ako britské ministerstvo zahraničia. Minister obrany Gavin Williamson podľa Reuters ale vyjadrením na twitteri zdanlivo správy potvrdil. "Ukázalo sa, že pravou identitou jedného z podozrivých zo Salisbury je ruský plukovník. Chcem poďakovať všetkým ľuďom, ktorí na tomto prípade neúnavne pracujú," napísal minister. Britské médiá si ale všimli, že Williamsonov tweet bol neskôr bez vysvetlenia zmazaný.
The Telegraph ďalej zistil, že Čepigov komplic do Británie cestoval pod svojím pravým krstným menom a krycie bolo iba priezvisko. Protiteroristická polícia má jeho pravú totožnosť poznať. The Telegraph citoval nemenovaného bývalého vysokého dôstojníka ruskej armády, podľa ktorého nasadenie osoby s hodnosťou a skúsenosťami Čepigu v Salisbury naznačuje, že rozkaz o útoku prišiel "z najvyšších poschodí". Taký je aj postoj britských úradov.