Senátori potvrdili Kavanaughovu nomináciu tesnou väčšinou hlasov: za hlasovalo 50 senátorov a 48 bolo proti. Republikáni majú v Senáte väčšinu v pomere 51:49. Tesne pred hlasovaním priebeh senátneho zasadnutia opakovane narušili svojimi pokrikmi demonštranti protestujúci proti Kavanaughovi, ktorí sa nachádzali v galérii pre verejnosť. Viceprezident Mike Pence musel opakovane vyzývať na obnovenie poriadku a narušiteľov museli vyviesť zo sály.
Predstavitelia Bieleho domu vopred avizovali, že Kavanaugh po svojom zvolení zloží okamžite prísahu a ujme sa funkcie. Nový sudca by mohol byť uvedený do úradu už v utorok, keď Najvyšší súd začne svoje ďalšie zasadanie. Brett Kavanaugh (53) je známy svojimi konzervatívnymi postojmi. Jeho vymenovanie už pred zverejnením obvinení odmietli opoziční demokrati, ktorí sa obávajú, že na Najvyššom súde USA sa tým na desaťročia upevní konzervatívna väčšina.
Kavanaugh preváži konzervatívnu väčšinu na Najvyššom súde na pomer 5:4. To bude dôležité v prípade legislatívnych súbojov ohľadom kontroverzných záležitostí vrátane práva na umelé prerušenie tehotenstva, imigrácie či úsilia prezidenta Donalda Trumpa zakázať transgenderovým osobám službu v armáde.
Ostrý politický súboj okolo nominanta na nového sudcu Najvyššieho súdu dostal aj osobný rozmer po tom, ako univerzitná profesorka Christine Blaseyová Fordová obvinila Kavanaugha zo sexuálneho útoku. Ten sa mal odohrať v roku 1982, keď boli obaja stredoškolskými študentmi v štáte Maryland. On sám však trvá na svojej nevine. Právny výbor amerického Senátu v tejto súvislosti v septembri vypočul Bretta Kavanaugha i Christine Blaseyovú Fordovú.