Ale čo ak sú hlavnými aktérmi práve policajti? Čo si môžu a naopak nemôžu dovoliť počas výkonu práce?
„Nedávno som bol na obede na Osadnej ulici v Bratislave. Prišlo policajné auto a suverénne zaparkovalo na priechode pre chodcov. Sledoval som ich činnosť a nič neriešili. Išli iba zazvoniť do vchodu domu a cca o 10 minút odišli preč. Keby niečo riešili nepoviem nič, ale očividne o nič vážne neišlo. Oni by sa s vami ani nebavili a hneď by ste inkasovali mastnú pokutu. Prosím policajtov o zamyslenie z druhej strany," píše čitateľ Peter.
„Dňa 03.09.2018 preverovala hliadka Obvodného oddelenia PZ Nové Mesto – východ krátko pred 11.20 hod poplachový signál vyslaný z chráneného objektu na Budyšínskej ulici v Bratislave. Z dôvodu zabezpečenia včasného vykonania služobného zákroku využili policajti ustanovenie § 69 ods. 4 druhej časti zákona č. 8/2009 Z. z. o cestnej premávke, podľa ktorého je policajt oprávnený uložiť výnimku z pravidiel cestnej premávky na mieste samom v nevyhnutnej miere a za predpokladu, že sa tým neohrozí bezpečnosť cestnej premávky. Z predmetného záberu je zrejmé, že bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky ohrozená nebola," vysvetľuje bratislavská krajská policajná hovorkyňa Lucia Mihalíková.
Zjednodušene povedané, ak idú policajti na obed, rozhodne by nemali nechať takto zaparkované auto. V prípade pracovných povinností, ktoré si vyžadujú včasné zareagovanie, si takéto porušenia môžu dovoliť.