Obaja zhodne konštatovali, že najdôležitejšia bola v kritických chvíľach chladnokrvnosť. Pri štarte Sojuzu MS-10 zlyhala nosná raketa a návratový modul s Hagueom a Ovčininom po balistickom lete pristál v Kazachstane. Nikto z nich nebol zranený. Za nehodu môže podľa predbežného vyšetrovania zrejme nedostatočná predletová kontrola, vylúčená podľa vyšetrovateľov nie je ani sabotáž.
Komunikácia počas dramatického návratu prebiehala v ruštine, povedal v americkom kozmickom stredisku Cape Canaveral plukovník Hague. Po pristátí sa vraj obaja členovia posádky na seba "uškrnuli", potriasli si rukou a zažartovali o svojom krátkom lete. "Radšej by som bol na obežnej dráhe a pripravoval sa na prácu v otvorenom kozme. Som však vďačný, že som prežil," vyhlásil americký astronaut.
Havarijný stav podľa Ovčinina posádka zaznamenala vďaka palubnej svetelnej signalizácii. "Pracovali sme podľa stanovených regulí, väčšinu obstarali automaty, my sme ich kontrolovali," povedal ruský kozmonaut v rozhovore pre ruskú televíziu Rossija 24. Počas pristátia vraj nepanikárili, na paniku ani nebol čas. Pri lete boli Ovčinin a Hague vystavení silnému preťaženiu. "Predstavte si, že vám na hrudi leží kus betónu sedemkrát ťaží, než je vaša vlastná váha," opísal pristátie Ovčinin. Dodal ale, že pri výcviku absolvujú všetci kozmonauti ešte vyššiu záťaž. Napriek nebezpečnej havárii ruský kozmonaut nezabudol pochváliť kvality ruských rakiet. "Znovu sme sa presvedčili o spoľahlivosti našej kozmickej techniky. Keď to je potrebné, zafunguje," zhrnul Ovčinin dramatické zážitky.