„Niekedy je lepšie niektoré otázky nedostať. Nebolo to pre istotu, ale bolo to preto, aby k takýmto otázkam nedochádzalo. Pán Hraško má kopu inej roboty. Bolo zbytočné, aby bol v takomto tíme,“ vysvetľoval Lučanský svoje rozhodnutie v diskusii Denníka N s tým, že chcel predísť možným podozreniam zo zasahovania do vyšetrovania.
Hraško bol dovtedy členom kontrolnej skupiny vyšetrovacieho tímu a podozrenia naňho môžu vrhať najmä jeho prepojenia na bývalých nadriadených. Prv ako sa stal Hraško riaditeľom NAKA, totiž zastupoval šéfa protikorupčnej jednotky Roberta Krajmera, ktorý z funkcie odstúpil po tlaku verejnosti.
Médiá ho pristihli na mieste činu dvojnásobnej vraždy novinára a jeho snúbenice, kde z titulu svojej funkcie nemal podľa Lučanského čo robiť. „Inak sa nám napríklad na súde môžu stať také veci, že advokát bude považovať všetky dôkazy z miesta činu za nezákonné, lebo sa tam mohla pohybovať osoba, ktorá tam nemala čo robiť,“ obhajoval Lučanský svoj názor. Opozícia sa pýtala, či Krajmer na mieste nebol zahladzovať stopy.
Krajmer kritike už čelil aj predtým, najmä pre svoje väzby na rodinu Bödörovcov, o ktorých v minulosti písal Kuciak. Do ich podnikateľského portfólia spadá bezpečnostná spoločnosť Bonul získavajúca zákazky najmä za vlád Smeru. Či je Lučanský s Hraškom ako šéfom NAKA spokojný, nepovedal. No na otázku, či by ho odvolal, reagoval: „Keby som mal lepšiu náhradu, tak to urobím.“