Medzi nimi bol aj Ronald R. († 24) so svojou mamou Martinou R., ktorá bola priateľkou obvineného šoféra Miroslava Marčeka. Nový Čas zistil, že práve Ronald, ktorý bol napokon tou skutočnou osobou na známom identikite polície, spáchal túto stredu večer samovraždu. Identikit zverejnili na tlačovej konferencii približne dva týždne pred veľkými raziami, pri ktorých polícia zaistila a obvinila údajných páchateľov dvojnásobnej popravy.
Okolo ukázania podoby človeka, ktorý sa podľa prokuratúry mohol pohybovať v blízkosti miesta činu, sa zdvihla vlna diskusií, či ide o vraha, alebo len svedka. Kompetentní sa k bližším informáciám o hľadanej osobe vyjadrovať nechceli. V tom čase sa dokonca prihlásil človek, ktorý vo Veľkej Mači spoznal svojho kolegu. Ten však vôbec o ničom netušil. Napokon vysvitlo, že polícia ho ani nehľadala, keďže muž z identikitu bol niekto iný - priamo spojený s jedným z obvinených.„Identikit je iba jedným zo spôsobov stotožnenia neznámej osoby. Podoba tváre sa postupne skladá z jednotlivých segmentov,“ opísala jeho tvorbu rektorka Akadémie Policajného zboru Lucia Kurilovská.
O desať dní nato polícia začala v skorých ranných hodinách veľké razie v malom meste Kolárovo na južnom Slovensku. Počas celodenného záťahu zatkli dokopy osem ľudí. Medzi nimi boli aj traja údajní páchatelia úkladnej vraždy - Tomáš Szabó ako strelec, Miroslav Marček ako vodič a Zoltán Andruskó ako sprostredkovateľ. Okrem nich však polícia zbalila aj ďalších piatich príbuzných či kamarátov. Podľa našich informácií medzi zadržanými bola aj priateľka vodiča Miroslava Martina R., ale aj jej syn Ronald R. († 24). Práve v jej dome spolu s ňou elitné komando zadržalo oboch mužov - jej syna aj frajera.
Šokujúce je, že tri týždne po domových raziách Ronald zrejme neuniesol obrovský tlak a podľa prvých informácií spáchal samovraždu. „Našla ho v stredu večer okolo 19. hodiny mama doma na povale obeseného,“ povedal nám človek z blízkosti rodiny. Ľudia v mestečku hovoria o smutnej dohre razie v Kolárove. Polícia sa k prípadu odmietla konkrétnejšie vyjadriť. „Vedieme trestné stíhanie a okolnosti vyšetrujeme, aby bolo vylúčené cudzie zavinenie,“ povedala krajská policajná hovorkyňa v Nitre Renáta Čuháková.
Prokuratúra v čase zverejnenia identikitu tvrdila, že ide o taktické dôvody. Po raziách priznali, že na základe tohto kroku sa im podarilo zistiť konkrétnu osobu, ktorá sa nachádzala v blízkosti údajných páchateľov. Oficiálne nepotvrdili, že ide o rodinného príslušníka jedného z obvinených, hovorili to len neoficiálne informácie z prostredia vyšetrovania. Po zverejnení podobizne spájanej s úkladnou popravou mali začať muži medzi sebou viac komunikovať, čo policajtom pomohlo zaistiť dôkazy. Piatim podozrivým osobám, ktoré polícia zatkla a neskôr prepustila, však aktuálne nič nehrozilo. Mohli vystupovať len ako potenciálni svedkovia.
Nevieme, či spúšťačom bol identikit
Dušan Kešický, klinický psychológ