Drvivá väčšina z nich pracuje preto, aby sa mali dobre. Opak je však pravdou. Ľudia tam už tri mesiace nemajú teplú vodu. Prosia všetky inštitúcie o pomoc, no márne, voda stále netečie.
Žijú v skromných podmienkach, no slušne. „Je smutné, že všetko si poctivo platíme, chodíme do práce a žijeme slušne, no nedostávame to, čo majú iní ľudia úplne bežne. Tri mesiace nám nejde teplá voda. Ide len ráno okolo šiestej a to je všetko,“ hovorí nešťastná Veronika (27), ktorá chodí spolu s partnerom do práce. „Mám štyri deti, ktoré sa musia denne kúpať. Ako ich mám umývať? Ráno a potom ich poslať do školy? Musím denne zohrievať vodu, aby sme sa umyli. Kúpeme sa vo vaničke ako takí chudáci,“ opisuje nešťastnú situáciu Veronika.
„Bývame tu viac ako desať rokov. Nikdy s nami nemal nikto problém. Nemáme žiadne dlžoby a prosíme mesto, aby nám vodu pustili, aby fungovala celý deň, nielen hodinu denne,“ dodáva zúfalá mladá mamička. S ňou sa sťažuje aj niekoľko ďalších desiatok ľudí, ktorí bývajú v bytovke. „Okrem mesta sme žiadali o pomoc aj rómskeho splnomocnenca, ktorý nám stále len sľuboval, že príde, chce nám pomôcť a stále nič. Pýtam sa, či fakt, že sme Rómovia, nás zaväzuje len tým, že máme byť slušní, máme poctivo platiť a za to nemusíme nič dostať?“ hnevá sa Veronika a ďalej sa sťažuje: „Veď mať teplú vodu je predsa dnes samozrejmosťou.“
Mesto Myjava vidí problém v niekoľkých faktoroch. „Prvým z nich je skutočnosť, že sa značne obmenila skladba obyvateľov objektu, pribudli mladší ľudia, deti, a preto sa zvýšil aj odber teplej vody. Druhým faktorom je, že kým v predošlých rokoch výkon kotlov ešte postačoval, dnes je to na hrane a samospráva momentálne analyzuje technické riešenia problému. V nasledujúcich dňoch sa bude zvyšovať výkon ohrevu doplnením zariadenia kotolne a uvažuje sa aj o možnom napojení objektu na inú spoločnú kotolňu, ktorá by zabezpečovala dodávku teplej vody,“ vysvetľuje hovorca Marek Hrin, ktorý dodáva, že ľudia sa musia okrem iného naučiť pracovať s teplou vodou a nemôžu prať pod tečúcou vodou.