Doplatili na to neborák paroháč a vládna limuzína. Predseda vlády vyfasoval v špitáli spevňujúci golier na narazenú krčnú chrbticu a spolu so suitou sa išli nadýchať čerstvého vzduchu do Javorovej doliny. Tam na neho však čakal ďalší šok. Ministri a ich sprievod v stredu popoludní presadli z vládnych bavorákov do 14 silných pikapov.
Na ceste smerujúcej do Javorovej doliny museli vystúpiť z áut a ísť kilometer pešo. Na chodníku, po ktorom naši mocní kráčali, zbadali novú drevenú lávku. Onedlho sa ukázalo, že už aj tak znepriatelené rezorty poľnohospodárstva a ochrany životného prostredia postaví ešte viac proti sebe. „Pre drevený mostík Štátne lesy TANAP-u vypílili 10 mladých stromov v bezzásahovom území. Paradoxne o sto metrov nižšie bolo niekoľko popadaných stromov, ktoré na to mohli využiť,“ skonštatoval riaditeľ Správy TANAP-u Pavol Majko.
Minister životného prostredia László Sólymos s jeho rozhorčením súhlasil. „Ochrana prírody nemôže byť len na papieri, preto sme pripravili nový zákon. Naše postoje sú ďaleko od seba a my musíme nájsť zhodu. V národných parkoch sa na les nemôžeme pozerať ako na guľatinu,“ povedal Sólymos a pokračoval: „Aj táto lavička z 10 stromov ukázala, že ak máme bezzásahovosť, tak rúbať by sa tam nemalo. Dali sme podnet na inšpekciu životného prostredia a verím, že sa to vyšetrí.“
Ani premiér nebol nadšený z toho, že Štátne lesy TANAP-u postavili lávku preto, aby sa vláde pohodlnejšie kráčalo po národnom parku. „Keby som vedel, že je robená len kvôli nám, tak po nej ani neprejdem a všetci pôjdeme po potoku,“ vyjadril sa Pellegrini a dodal: „Ministri boli upozornení, že majú prísť oblečení a obutí tak, ako sa chodí do hory. Ak na to použili zdravé stromy, tak ma to mrzí, lebo tam bolo dosť guľatiny, ktorá sa dala použiť. Ja žiadne papalášstvo na vláde nepestujem."