Hapal si zatiaľ vo všetkých svojich tímoch dokázal vydobyť prirodzenú autoritu a s hráčmi si stanovil jasné pravidlá. Inak to nebude ani tentoraz.
Pavel Hapal sa ku kormidlu slovenskej reprezentácie dostal po nečakanej rezignácii ostrieľaného harcovníka Jána Kozáka. Tomu zlomila väzy sedmička nočných výletníkov, ktorí si počas zrazu zorganizovali nočný záťah.
Medzi previnilcami sa nachádzali aj Milan Škriniar a Stano Lobotka. Práve títo dvaja hráči majú s Hapalom veľké skúsenosti z dvadsaťjednotky, kde ich trénoval. Nie je pochýb o tom, že aj jemu sú za veľa vďační. Bol to práve Hapal, ktorý ich uviedol do sveta veľkého futbalu. Len čas ukáže, či sa Hapalove metódy overia aj v seniorskom áčku.
„Čo sa týka životosprávy, stanovíme si jasné pravidlá, ktoré sa budú musieť striktne dodržiavať! Myslím si, že v 21-ke som s tým problém nemal. Mladší hráči môžu navyše odovzdať informácie o mne, celom realizačnom tíme a o tom, ako sme fungovali, tým skúsenejším a verím, že v tom nebude žiadny problém. Verím, že si nejaké pravidlá nastavíme a budú aj fungovať,“ vyhlásil sebavedome Hapal. Akú konkrétnu podobu však tieto pravidlá budú mať, neprezradil.
Je dosť možné, že staví na overené zbrane z dva- dsať jednotky, kde mali hráči trebárs večierku o jedenástej, platil zákaz telefónov pri oficiálnych stretnutiach či obedoch. Ak by začal niekomu nahlas zvoniť, dostal by bez milosti pokutu. O to, aby sa následne naozaj aj zaplatila, sa starali samotní hráči, ktorí sami mali kasu pod palcom. Pokuty sa dávali aj za neskorý príchod.
Hapalove zbrane:
- večierka o jedenástej
- zákaz telefónov
- pokuty za neskorý príchod
- hráči si sami strážia kasu
Autor: mšj I Foto: anc
text pod foto