Tím egyptských a nemeckých archeológov na nálezisku v Káhire objavil niekoľko fragmentov kamenných dosiek s nápismi, ktoré by mohli byť staré 4000 rokov.
S odvolaním sa na egyptské ministerstvo pamiatok o tom informoval spravodajský server Al-Džazíra. Niektoré úlomky vápencových dosiek podľa ministerstva pamiatok pochádzajú z 12. dynastie (založené v roku 1991 pred naším letopočtom) a 20. dynastie (založené v roku 1196 pred naším letopočtom), teda z obdobia Strednej a Novej ríše.
Nápis na jednom z úlomkov odkazoval na významného boha Atuma, ktorý bol obviňovaný zo záplav Nílu v rokoch 664-332 pred naším letopočtom, uviedol šéf archeologickej misie, nemecký egyptológ Dietrich Raue. Úlomky boli objavené v Mataríji vo východnej Káhire. Oblasť bola kedysi súčasťou starovekého mesta Héliopolis, čiže mesta slnka.
Egypt dúfa, že nové archeologické nálezy posilnia cestovný ruch. Od zvrhnutia niekdajšieho prezidenta Husního Mubaraka v roku 2011 totiž turistika značne utrpela, predovšetkým kvôli násilnostiam. Cestovný ruch tvorí významnú časť egyptskej ekonomiky.