Filip Rybanič (26) sa stal známym vďaka kauze Kaliňákových transakcií s kontroverzným podnikateľom Ladislavom Bašternákom. Rybanič sa vtedy z pozície zamestnanca banky pozrel na účty exministra vnútra a informácie posunul ďalej opozičnému poslancovi Rajtárovi, ktorému robí asistenta.
Rybanič bol za svoj čin pred súdom uznaný za vinného zo zločinu ohrozenia bankového tajomstva, za čo dostal 3-ročný podmienečný trest odňatia slobody, povinnosť verejne sa Kaliňákovi ospravedlniť a taktiež vyfasoval 5-ročný zákaz pôsobenia v bankách. Trest ešte nie je právoplatný, keďže sa odsúdený odvolal. Račania Rybaničovu „kriminálnu“ minulosť odmenili tým, že si ho ho vybrali za jedného z 15-tich poslancov bratislavskej mestskej časti Rača.
Manžela strieda manželka
Púchovskí voliči zverili na ďalšie štyri roky mesto do rúk manželke predchádzajúceho primátora. Rastislav Henek (42) sa rozhodol za primátora ďalej nekandidovať pre zdravotné problémy a vyjadril podporu svojej žene Katke (43), ktorá chce pokračovať v jeho začatej práci. Tá vyťažila z manželovej popularity maximum a aj bez podpory parlamentných strán získala z celkového počtu 8 133 hlasov viac než štvrtinu.
S kožou na trh vyšla aj exmanželka prezidenta Andreja Kisku Mária (56). Na starostku obce Bernolákovo kandidovala ako nezávislá a pokúsila sa dostať aj do obecného zastupiteľstva. Nevyšlo jej jedno ani druhé. Post starostu suverénne získal jeden z jej štyroch protikandidátov Richard Červienka (39), ktorý uchmatol až 2 120 hlasov z 3 213. Do obecného zastupiteľstva Kiskovej chýbalo 131 hlasov.
Výsledok piatej nasilnejšej strany parlamentných volieb sa nedá označiť inak než prepadák. Strana Mariána Kotlebu ĽS Naše Slovensko získala vo voľbách jediný post starostu. V dedine Brunovce v okrese Nové Mesto nad Váhom sa ňou stala málo známa Stanislava Zervanová (39). V dedine žije iba niečo vyše 500 ľudí, Zervanová získala necelých 22 % platných hlasov. S poslancami do obecných a mestských zastupiteľstiev na tom kotlebovci neboli o nič lepšie, uspelo ich 42.