Vraví, že svoj úspech dosiahol v snahe dohodnúť sa. Novému Času prezradil, čo sa chystá robiť na dôchodku. Na čelo obce sa Haris dostal v roku 1980 ako predseda MNV. Po revolúcii ho riadne zvolili za starostu. Priblížil aj dôvod, prečo sa mu podarilo ostať na starostovskej stoličke tak dlho a čím si získal občanov. „Vždy som bol zástancom toho, že je potrebné hľadať riešenia a dohody. Niektorí ľudia získajú funkciu a potom si tvrdošijne presadzujú svoje názory. Ja som išiel opačnou cestou. Snažil som sa s ľuďmi vychádzať a dohodnúť sa s nimi,“ vysvetľuje Haris.
Do obce prilákal firmy
Svoju politiku a cestu dohody uplatňoval aj na zastupiteľstvách. Postaral sa nielen o výstavbu, ale aj o pracovné miesta. „Podarilo sa nám prilákať päť zahraničných firiem a vytvoriť tak vyše 400 pracovných miest. Tento rok sa otvorí wellness centrum s kúpaliskom, ktoré sme postavili z obecných prostriedkov,“ vyratúva zlomok z toho, čo dokázal.
Napriek veku si ešte zasadne na poslaneckú stoličku, čo robil aj pred nástupom na čelo obce ako tajomník MNV. „Svoj život som upísal službe Nesvadom,“ usmieva sa starosta. Za svoju prácu dostal mnoho ocenení, okrem iného aj štátne vyznamenanie udelené prezidentom - Rad Ľudovíta Štúra III. triedy za mimoriadne zásluhy o rozvoj miestnej samosprávy.
Dedko na plný úväzok
Po desaťročiach na čele obce si Jozef Haris konečne oddýchne. „Budem sa venovať manželke a najmä vnúčatám. Mám dvoch dospelých synov, ktorí mi dali troch vnukov a jednu vnučku. Onedlho sa stanem dedkom na plný úväzok,“ prezradil príjemné plány do neďalekej budúcnosti starosta a dodal: „Okrem toho som amatérsky vinár, mám malú pivničku, pestujem hrozno a začnem sa viac venovať výrobe vína, na to sa veľmi teším. A ako každý Nesvadčan mám záhradu a ovocné stromy. Konečne budem mať na všetko čas,“ uzavrel spokojným hlasom Haris.