K Opletalovej ulici bolo priestranstvo husto zaplnené, protestujúci ale stáli v značnej časti hornej polovice námestia. Jeden z usporiadateľov na demonštrácii povedal, že skupina AUVA plánuje ďalší protest na Malostranskom námestí v deň rokovania o nedôvere vláde ÁNO a ČSSD.
Ľudia držali transparenty s nápismi ako "Nechcem z ČR Rusko, Babiš von", "Andrej = Krim" alebo "Uklid(n)íme vaše deti" s fotografiou lekárky Dity Protopopovej, ktorý má evokovať volebný transparent hnutia ANO. Vidieť boli vlajky Českej republiky i Európskej únie, niektorí demonštranti mali píšťalky. Na začiatku protestu ľudia hlasno skandovali "Demisiu!", neskôr zneli heslá ako "Nie je nám to jedno!" alebo "Máme toho dosť!"
"Zišli sme sa, pretože sme už veľmi nahnevaní. Máme dojem, že situácia v našej krajine v politickej sfére je niekde, kde by nemala byť," povedala ČTK krátko pred začatím demonštrácie spoluzakladateľka skupiny AUVA Veronika Ševčíková. Celá akcia by sa podľa nej mala konať práve na Václavskom námestí. Na facebooku potvrdilo účasť približne 11 000 ľudí, ďalšie desaťtisíce o akciu prejavili záujem. "Ťažko sa dá počet účastníkov odhadovať, zo skúseností z predchádzajúcich podujatí očakávame 10- až 20-tisíc ľudí," doplnila Ševčíková. Podľa odhadu ČTK sa na demonštrácii zúčastnilo až 5 000 ľudí.
Na improvizovanom pódiu s nápisom "Jedine demisiu!" vystúpil napríklad poslanec Miroslav Kalousek z opozičnej TOP 09. "Príbeh predsedu vlády pripomína lacnú béčkovú gangsterku. Bohužiaľ to nie je film, ale realita, ktorá rozožiera štát ako rakovinu. Teraz nejde o nič menšie než o princípy právneho štátu," povedal. "Chcel by som vám poďakovať, že vám nie je jedno, čo sa v Českej republike deje a aký príklad dáva Andrej Babiš celému národu, akým spôsobom pohŕda spravodlivým procesom a spravodlivosťou v Českej republike," povedal poslanec Marian Jurečka (KDU-ČSL). Senátor Václav Hampl (za KDU-ČSL) pripomenul, že horná komora vo štvrtok označila za neprijateľné, aby premiér vzhľadom na nové podozrenia zostal vo vláde do vyšetrenia kauzy Čapí hnízdo, v ktorej je trestne stíhaný kvôli dotačnému podvodu.
Pred davom mali krátky príhovor tiež politici Jiří Pospíšil (TOP 09) či Miroslava Němcová (ODS), ale tiež napríklad Bohumír Rada, ktorý viedol spory s Agrofertom, ktorý predtým Babiš vlastnil, Mikuláš Minář zo spolku Milion chvíľok pre demokraciu alebo Varhan Orchestrovič Bauer, ktorého verzia českej hymny zaznela. O hudobný program sa inak postaral Ziggy Horváth.
Impulzom pre rýchle zvolanie protestu bola reportáž serveru Seznam Správy, v ktorej Babišov syn Andrej novinárom povedal, že bol proti svojej vôli odvezený na Krym. Premiér podľa svojho syna chcel, aby zmizol z Česka kvôli policajnému vyšetrovaniu dotácií pre farmu Čapí hnízdo, v ktorej obaja čelia trestnému stíhaniu. Babiš v stredu uviedol, že jeho syn síce bol v minulosti na Kryme, jeho pobyt bol ale legálny, nešlo o únos. Vo štvrtok na facebooku poďakoval manželom Protopopovým za starostlivosť o svojho syna údajne trpiaceho schizofréniou. Výzvy opozície na rezignáciu odmietol. Babiš mladší vo štvrtok v e-maile pre Seznam Správy obvinil svojho otca z klamstva v súvislosti s tvrdeniami o jeho schizofrénii.