Potvrdil to hovorca strany Sloboda a Solidarita Róbert Buček s tým, že SaS je presvedčená, že Danko nemá čo robiť v pozícii druhého najvyššieho ústavného činiteľa SR. "Pán Danko by sa mal inšpirovať mnohými príkladmi zo zahraničia a prejaviť aspoň štipku elementárnej politickej kultúry," uviedol ďalej Buček.
Vo štvrtok večer Danko vystúpil pred médiá a povedal, že jeho strana otvorenie schôdze podporí a bude to žiadať aj od koaličných partnerov. Opozícia sa už Danka raz pokúsila odvolať, koalícia ale nepodporila program schôdze, ktorá sa teda ani nekonala. Teraz Danko chce, aby schôdza bola, a opätovne mu vyjadrili dôveru. Vníma, že dôvera je naštrbená aj v koalícii, bez nej sa ale podľa neho pracovať nedá. SaS vníma Dankove slová ako vyhrážanie sa koaličnému partnerovi Mostu-Híd, ktorý vyzval predsedu NR SR, aby prijal osobné rozhodnutie.
Aby predseda NR SR mohol zvolať schôdzu, opozícia potrebuje vyzbierať podpisy od pätiny poslancov, čiže potrebujú 30 podpisov. Predseda NR SR musí schôdzu zvolať do siedmich dní. "Predsedu Národnej rady Slovenskej republiky volí a odvoláva v tajnom hlasovaní Národná rada Slovenskej republiky nadpolovičnou väčšinou hlasov všetkých poslancov," píše sa v Ústave SR. Za zvolenie alebo odvolanie predsedu NR SR sa teda musí vysloviť 76 poslancov. Presne toľko hlasov má po odchode viacerých poslancov momentálne koalícia, zvyknú s ňou ale hlasovať aj niektorí nezaradení poslanci.