Vysvetľuje to aj tým, že sa NAKA pod Hraškovým vedením stala ochranou beztrestnosti niektorých ľudí z vlády a podnikateľského prostredia. Informoval o tom hovorca SaS Róbert Buček. "Povestnou poslednou kvapkou by mal byť Hraškov pokus dezinformovať Lučanského o udaniach a následných výsluchoch, ktoré polícia podnikla proti aktivistom Za slušné Slovensko," povedal podpredseda SaS Ľubomír Galko. Šéf SaS Richard Sulík tvrdí, že NAKA sa za Hraška stala nástrojom perzekúcie, ktorým hlavní predstavitelia strany Smer-SD držia v šachu celú spoločnosť.
SaS v súčasnosti nevie povedať, či by si Lučanského vedela predstaviť ako policajného prezidenta, ktorý bude vymenovaný do funkcie podľa nových pravidiel. "Je isté, že ho nepodporíme, ak vo vedení NAKA neurobí zásadné personálne zmeny, ktoré tejto policajnej zložke vrátia jej elitný charakter," podotkol Galko. Očista NAKA je však podľa SaS hlavnou úlohou Lučanského bez ohľadu na to, aký dlhý čas vo funkcii policajného prezidenta zotrvá.
V nedeľnej (18.11.) diskusnej relácii televízie TA3 V politike uviedla hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Andrea Dobiášová, že policajný prezident Lučanský nariadil kontrolu v súvislosti s prípadom anonymného trestného oznámenia na organizátorov protestov Za slušné Slovensko. Urobil tak po tom, čo zistil nezrovnalosti medzi informáciami, ktoré dostal od vedenia NAKA a skutočnosťou.