Používajú najnovšie informačné technológie na zjednodušenie sveta financií, zdravotníctva či nehnuteľností. S aplikáciami pre inteligentné telefóny chcú nalákať aj investorov z Ázie. Patrik Konrády študuje fyzioterapiu na Strednej zdravotníckej škole v Košiciach. S kolegami pracuje na metóde diaľkovej diagnostiky a následného návrhu liečebných procedúr.
„Rozmýšľal som, ako pomôcť ľuďom s bolesťou chrbta,“ spomína. Výsledkom je mobilná aplikácia BodyFix.io, kde si klient nájde cvičenia na chrbticu. „Rozpoznávací systém z fotografií vyhodnotí zakrivenie tela. Ak objaví ťažkosti, odporučí odborníka – či už maséra, fyzioterapeuta, alebo lekára,“ povedal Konrády. Ujal sa aj nápad Pavla Kaleja z Technickej univerzity v Košiciach.
Venuje sa 3D grafike a pomocou virtuálnej reality umožňuje developerom predávať nehnuteľnosti skôr, než ich postavia. „Zrealizovali sme viac ako 600 zákaziek,“ dodal. Ján Široký zasa navrhol spôsob, ako sa zorientovať v spleti úverov a pôžičiek pomocou aplikácie Finance.online.
Užívatelia v nej nájdu kalkulačku, slovník pojmov či finančného asistenta s umelou inteligenciou. Úspech v súťaži im otvoril dvere k tomu, aby sa mohli uchádzať o investície v Číne, kde sídli veľa investorov ochotných financovať perspektívne projekty.
Úspešní študenti
Ján Široký (23)
Spravil Finance.online, ktorá združuje ponuku bánk
Pavol Kaleja (32)
Urobil aplikáciu na prezentovanie developerských projektov
Patrik Konrády (24)
Vymyslel aplikáciu BodyFix.io