"Tieto nahrávky môžu byť dôkazom, že Marián Kočner, v trezore ktorého sa nahrávky našli, porušil ich získaním a neodovzdaním orgánom činným v trestnom konaní zákon. Po druhé, nahrávky môžu byť použité v trestnom konaní prinajmenšom ako vedľajší dôkaz potvrdzujúci skutočnosti, ktoré sú zachytené v spise Gorila," povedal Ľubomír Galko zo SaS s tým, že práve tieto skutočnosti sú dôvodom trestného konania. Úradné zničenie nahrávok bude podľa názoru liberálov trestným činom a ten, kto vydá pokyn na ich zničenie, sa stane podľa SaS spolupáchateľom v kauze Gorila.
Úrad špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) zaevidoval žiadosť právneho zástupcu fyzickej osoby v súvislosti s trestnou vecou úkladnej vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. "V súvislosti s trestnou vecou Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej bola 7. decembra na Úrade špeciálnej prokuratúry zaevidovaná žiadosť právneho zástupcu fyzickej osoby. Bude vybavená v zákonom stanovej lehote v súlade s príslušnými ustanoveniami Trestného poriadku," uviedla v pondelok (10.12.) pre TASR hovorkyňa ÚŠP Jana Tökölyová.
Podľa informácií TASR ide o použitie, respektíve nepoužitie zvukových záznamov, ktoré boli údajne zaistené v trezore obvineného podnikateľa Mariána Kočnera. Ide však o záznamy, ktoré by sa mohli dotýkať inej trestnej veci. Práve na tú reagoval v piatok (7.12.) hovorca finančnej skupiny Penta Martin Danko. Podľa Denníka N sa v podnikateľovom trezore mali nájsť nahrávky z Gorily.