Zatiaľ čo jeho kumpáni sedia za mrežami, on nepozná výšku trestu pre svoje PN-ky, ktorými sa pravidelne ospravedlňuje. Súdu naposledy došla trpezlivosť a nariadil 4 lekárskym znalcom posúdenie jeho zdravotného stavu. Ani po 7 mesiacoch však nemajú záver. Majský ešte v roku 2002 spolu s Patrikom Pachingerom a Dávidom Brtvom mali vytunelovať nebankové spoločnosti a pripraviť tak 170-tisíc ľudí o ich celoživotné úspory.
V apríli 2007 ho za to Špeciálny súd odsúdil na dvanásť rokov za mrežami, no pre odvolania dodnes nepozná konečný trest. Sudkyňa Najvyššieho súdu naposledy rozhodla, že pre podlomené zdravie podnikateľa pojednávanie odročí. „Pacient má prísny pokoj na lôžku. Mohol byť ohrozený jeho život,“ čítala z lekárskej správy. V júni poverila znalcov, aby ho vyšetrili.
„K dnešnému dňu Najvyšší súd nedisponuje všetkými znaleckými posudkami, a to napriek urgovaniu zo strany predsedníčky senátu,“ uviedla hovorkyňa Alexandra Važanová. V minulosti Nový Čas informoval, že Majský má problémy s nádorovým ochorením prostaty a chemoterapie spomínala aj sudkyňa. Podľa právnika Marka Benedika majú súdy páky na to, aby vyšetrenie Majského zdravotného stavu urgovali.
„Je možné, že znalcovi bráni nejaká objektívna prekážka, aby mohol vykonať znalecký posudok - napríklad nemá zdravotnú dokumentáciu alebo ho potrebuje osobne vyšetriť. V praxi sa však často stáva, že znalci nekonajú a sú nečinní vo veci a v tom prípade je úlohou súdu, aby urobil nejaké opatrenia na nápravu,“ vysvetlil Benedik. Pripomína, že Majského môžu zobrať aj do väzby, keďže ústava garantuje, aby mohol byť prítomný na pojednávaní, ale toto právo nemôže byť absolútne.
Spolupáchatelia už sedia
Patrik Pachinger a Dávid Brtva svoje definitívne tresty už spoznali za tunelovanie nebankových subjektov Horizont a BMG Invest. Najvyšší súd v marci 2018 potvrdil Pachingerovi sedemročný trest a Brtvovi deväť rokov basy.