Úrady ani jednej krajiny zatiaľ túto informáciu oficiálne nepotvrdili. Británia tento rok v marci vyhostila 23 ruských diplomatov v súvislosti s aférou okolo otravy bývalého ruského dvojitého agenta Sergeja Skripaľa a jeho dcéry v južnom Anglicku. Z tohto útoku pritom obvinila Rusko. Moskva obvinenia odmietla a recipročne vyhostila 23 britských diplomatov.
"Dospeli sme v zásade k dohode, že niekedy v januári sa bude obnovovať diplomatický personál ako v Moskve, tak v Londýne," uviedol podľa agentúry TASS Jakovenko. "Neverím, že sa to bude týkať všetkých zamestnancov, ale prinajmenšom polovica veľvyslanectva bude obnovená," dodal.
Britská diplomacia na otázku agentúry TASS nejaké nové dohody s Moskvou poprela. "S Ruskom sme mali neprerušovaný dialóg ohľadom diplomatických víz už pred udalosťami v Salisbury. Pravidelne si vymieňame víza pre diplomatický personál a nebudeme komentovať jednotlivé prípady. Žiadne nové dohody dohodnuté neboli," citovala agentúra nemenovaného predstaviteľa britského ministerstva zahraničia. Tento činiteľ zároveň uisťoval, že nedošlo k žiadnym zmenám v postoji Londýna "ohľadom ruskej diplomatickej prítomnosti v Británii, vrátane opatrení prijatých po Salisbury". Zdôraznil tiež, že dopĺňanie personálu misií britského ministerstva zahraničia "je vykonávané v rámci týchto obmedzení".
Hovorca ruskej ambasády v Londýne záležitosť následne spresnil. "Ide o to, že Rusko a Británia prvýkrát od marca na vzájomnom základe vydali určitý počet víz budúcim zamestnancom diplomatických misií oboch strán. Týmto spôsobom skutočne dôjde k čiastočnému doplneniu početného stavu ... po vyhostení 23 ruských diplomatov a potom 23 britských diplomatov," povedal hovorca.
Vzťahy oboch krajín sa prudko zhoršili po incidente s otravou Skripaľa a jeho dcéry Julie 4. marca v meste Salisbury. Londýn už čoskoro dal najavo presvedčenie, že dvojica bola vystavená armádnej nervovo-paralytickej látke novičok a že za týmto útokom stojí Rusko. Moskva dodnes obvinenia vehementne popiera.