NASA už v utorok ukázala snímku z nedele pred maximálnym priblížením sondy, fotografia ale aj cez digitálne očistenie bola značne zrnitá; napriek tomu ukazovala v hrubých rysoch podobu planétky. Tú šéf projektu New Horizons Alan Stern prirovnal ku snehuliakovi.
V stredu zverejnená fotografia umožňuje vedcom získať jasnú predstavu o podobe planétky v Kuiperovom páse, ktorá je od Zeme vzdialená 6,6 miliardy kilometrov, NASA v nadchádzajúcich dňoch a týždňoch očakáva ešte ostrejšie snímky. "Teraz máme menej ako jedno percento dát," vysvetlil Stern. Sonda stále informácie odosiela na Zem. Stern podobu Ultima Thule prirovnal ku snehuliakovi z dvoch gulí.
Magazín Discover poznamenal, že planétku tvoria dva objekty. Ten väčší nazývaný Ultima, menší potom Thule. Ultima Thule sa v utorok stala najvzdialenejším vesmírnym telesom, ktorý doteraz ľuďmi vyslaná sonda navštívila. Vedci planétku považujú za akúsi časovú konzervu domnievajúc sa, že objekty na okraji slnečnej sústavy sa od počiatkov vesmíru takmer nezmenili.