Dôvodom sú technické príčiny. Výpoveď totiž podali až piati pracovníci. Navyše až 6 z 9 poslancov zatiaľ nezložilo sľub, čo je odraz trucovania a zlých medziľudských vzťahov. V obci s vyše 1 300 obyvateľmi padlo už aj trestné oznámenie a volebná sťažnosť je aj na Ústavnom súde.
Naša legislatíva je dosť mäkká a absurdný stav v dedine na Gemeri je toho svedectvom. „Kompetentní mali konať 10. decembra, prípadne 21. decembra, no v oboch termínoch sa len porušovali zákony,“ vraví nový starosta Tibor Garay, ktorého úrad je paralyzovaný a musel na dverách vyvesiť oznam o jeho zatvorení z personálnych dôvodov.
„Hromadne 20. decembra podalo až päť zamestnancov výpoveď. Ustanovujúce zhromaždenie už v posunutom termíne pritom nezvolali v posledný možný deň ráno o ôsmej, ako som písomne žiadal, ale až o 18-tej, kedy by sme už nestihli riešiť technické, informačné a ani bankové záležitosti. Na schôdzi sa nezúčastnili až šiesti poslanci, čo tiež považujem za komplot. Na bývalého starostu som už podal trestné oznámenie. Akt prevzatia funkcie a sľubu pred predsedom volebnej komisie, prítomnými občanmi a len troma poslankyňami bol síce regulárny, ale nedôstojný,“ povedal Garay.
Jeho predchodca Pavol Gášpár s médiami nekomunikuje. „Spadli sme až úplne na dno! Zostala aj nevybavená pošta a obávam sa, že aj kopec problémov. Až finančný audit ukáže, aká je realita okolo rozbehnutých projektov, vodovodu, kanalizácie či komunitného centra. A prečo k tomu došlo? Niekto nevie prehrávať, ale úrad určite už o pár dní začne naplno fungovať,“ uzavrel nový starosta.
Zmeny na úrade
- výmena na poste starostu
- pracovný pomer skončili ekonómka, dve účtovníčky a samostatná referentka
- výpoveď dala kontrolórka obce a aj pracovník stavebného úradu
- sľub zložili len 3 zo 6 poslancov