Poslanci prijali návrh na skrátenie takejto procedúry, ktorý predložil konzervatívny poslanec a bývalý generálny prokurátor Dominic Grieve, pomerom hlasov 308:297. Premiérka mala mať pôvodne na prezentáciu ďalších krokov v parlamente - v prípade, že by poslanci jej dohodu neschválili - až 21 kalendárnych dní. Po novom bude na to mať už len tri rokovacie dni.
Británia má z EÚ vystúpiť 29. marca. Britský parlament však stále nepodporil dohodu o vystúpení Spojeného kráľovstva z EÚ, ktorú premiérka Mayová vyrokovala s Úniou. Poslanci Dolnej snemovne o nej majú hlasovať 15. januára, pričom to doposiaľ vyzerá tak, že dohodu odmietnu, približuje agentúra AP. Dodala, že stredajšie hlasovanie je vnímané ako ďalšia porážka - v poradí už druhá za dva dni - kabinetu premiérky Mayovej.
Prvú prekážku pre tzv. tvrdý brexit zasadili poslanci Mayovej v utorok, keď schválili dodatok rozpočtového zákona umožňujúci parlamentu, aby vláde zakázal vyčleniť prostriedky na spustenie opatrení spojených s praktickou prípravou na vystúpenie Británie z EÚ bez dohody. V praxi to znamená, že vláda konzervatívcov bude na opustenie EÚ bez dohody potrebovať súhlas parlamentu, inak budú obmedzené niektoré jej právomoci v daňových otázkach. V stredu popoludní sa zároveň v Dolnej snemovni začala päťdňová rozprava o dohode o brexite, po ktorej by mali poslanci na budúci utorok hlasovať o návrhu Mayovej dohody.