V sídle nechýbajú kachle vykladané 24-karátovým zlatom, koberce vyrobené na mieru od Gianniho Versaceho či kozub z talianskeho mramoru. Podľa odhadov maklérov je hodnota vyšperkovaného paláca viac než milión eur, ktoré jedna z dedičov, Eva Varholíková (41), použije na svoj útek do cudziny! V dome, ktorý na realitnom portáli hľadá nového majiteľa, žije vdova nebohého miliardára Eva Rezešová staršia so svojou dcérou Evou Varholíkovou.
Tá sa vlani vrátila po šiestich rokoch z maďarského väzenia, kde si odpykávala trest za smrť štyroch osôb, ktoré zahynuli na následky dopravnej nehody. Boháčka po zložení pút otvorila novú kapitolu života, do ktorej už pohnutá minulosť nepatrí. Nečudo, že za zbavením sa haciendy stojí práve ona. „Eva chce odísť zo Slovenska a začať odznova v cudzine. Kúpila si v zahraničí už nehnuteľnosť. Mamu však nechce nechať samu v tom dome, tak sa ho rozhodli zbaviť,“ tvrdí náš zdroj z okolia rodiny.
Varholíková tak má na dosah ruky možnosť urobiť za pohnutým osudom hrubú čiaru. „Na Slovensku sa necíti dobre, jediné, čo ju tu ešte držalo, boli jej dcéry Alexandra a Ella. Po tom, čo sa po návrate z basy rozkukala, prišiel čas, aby žila taký život, aký chce. Túži byť slobodná, nechce, aby na ňu ukazovali prstom, a to sa dá len tak, že odíde s mladšou dcérkou za hranice. Tá staršia má svoje zázemie v Košiciach,“ dozvedeli sme sa.
Záchod s tigrom
Predajom bašty klanu si Varholíková môže svoj sen štedro zafinancovať. Kupec si totiž na vilu bude musieť prichystať poriadny balík peňazí. „Strop má benátsky štuk, ktorý odráža svetlo, vytvára hĺbku a dojem, že sa v ňom prelínajú farebné odtiene, čím dotvára veľkolepé architektonické detaily interiéru,” uvádza na portáli realitka. Prepych kypí aj v kúpeľni, kde tróni vaňa na kožušine z tigra.
Podľa košického realitného makléra, ktorý si želá ostať v anonymite, sa cena nehnuteľnosti pohybuje nad milión eur. „Je to prirodzené, že pri takýchto nehnuteľnostiach sa cena verejne neuvádza,“ vyjadril sa. Vila sa podľa neho dá predať aj dnes. „Meno alebo história majiteľov podľa mňa nemusia zohrať pri kúpe domu veľkú úlohu,“ dodal realitný maklér. Nový Čas sa snažil s Rezešovcami spojiť, no bez úspechu.
Dvojpodlažné kráľovstvo
- Rozloha dvojpodlažnej vily: 820 m²
- Pozemok: 1 580 m²
- Bazénové centrum: 149 m²
- Na prízemnom podlaží sú: vstupná hala, centrálny priestor pozostávajúci z obývacej izby, jedálenského sedenia, zo šatníka, z kuchyne a dvoch toaliet.
- Na vrchnom podlaží sú: detská izba, dve spálne, dve kúpeľne a šatník.
- Sprchový kút s keramickou mozaikou potiahnutou 24-karátovým zlatom.
- Koberce Versace, koža z tigra v kúpeľni, kozub s talianskym mramorom.
- Na stenách sú tapety, strop ma benátsky štuk, ktorý odráža svetlo, vytvára hĺbku a dojem, že sa v ňom prelínajú farebné odtiene, čím dotvára veľkolepé architektonické detaily interiéru.
- Cena viac ako 1 milión eur (odhad)
Dom plný harabúrd
Krisztián Hruskó, interiérový dizajnér
Je to zariadené v štýle „podnikateľské baroko” - v jednotlivých miestnostiach sú bezhlavo kombinované štýly a farby. Aj keď jednotlivé prvky interiéru sú veľmi vzácne a drahé kúsky, priestor pôsobí chaoticky až prepchane. Pravdepodobne si pri zariaďovaní interiéru nevyžiadali radu odborníka, riešili to na vlastnú päsť.
Svedčí o tom nielen bezhlavý mix nábytku a rôznych umeleckých predmetov, ale aj časté nezmyselné kombinácie veľmi drahých stavebných riešení s občasnou kombináciou lacných prvkov. Práca sadrokartonistov a štukatérov je skvelá, tapety, záclony a závesy sú krásne. Celkový dojem z vily je gýčový. Interiér pôsobí skôr ako rozhádzaná šperkovnička, kde sa nájdu drahé kúsky, ale aj plno falošných lacných harabúrd.
Prominentné návštevy
Vila je ikonou Košíc a dôverne ju pozná takmer každý obyvateľ metropoly východu. V minulosti si tam podávali kľučky rôzni vplyvní ľudia, od podnikateľov cez politikov až po miestne celebrity. V tom čase vládol Slovensku Mečiar so svojím HZDS a pán domu Alexander Rezeš († 54), ktorý zomrel na infarkt v roku 2002, sa návštevám papalášov nebránil.
Výpredaj majetku
Rezešovci, ktorí zbohatli vďaka privatizácii košických železiarní, vlastnili hotový majland. Postupne však z neho začali predajmi ukrajovať. Počas rokov sa zbavili futbalového klubu Sparta Praha, troch hotelov v Košiciach, Prešove a Starom Smokovci, dvoch historických budov v Košiciach, dvoch bytov a meštiackeho domu v Banskej Štiavnici, ale aj dvoch luxusných víl v Bratislave a v Košiciach.