Za samotné znásilnenia bol už Singh odsúdený v roku 2017 na 20 rokov väzenia. Podľa denníka The Guardian protestovalo predvlani po vyhlásení rozsudku po celej krajine 150 000 jeho priaznivcov a pri stretoch s armádou zomrelo najmenej 30 osôb. V piatok ale žiadne násilie neprepuklo.
V dobách svojej najväčšej slávy sa Singh chválil, že má po celom svete až 60 miliónov priaznivcov, a stýkal sa s najvyššie postavenými politikmi. Preslávil sa okázalým životným štýlom a spolu s desiatkami tisíc svojich nasledovníkov obýval rozľahlý ášrám s vlastným hotelom, kinom, továrňami, školami a kriketovým štadiónom.
Jeho šťastie sa začalo obracať až v roku 2002, keď jedna zo žien z jeho okolia opísala v anonymnom liste indickému premiérovi, že ju duchovný vodca znásilnil. Informácie o liste vo svojich novinách zverejnil žurnalista Čander Čhatrapatí, ktorý bol niekoľko mesiacov potom nájdený zastrelený pred svojím domom. Jeho syn potom viedol dlhé roky vyčerpávajúcu kampaň za odsúdenie páchateľov. Dočkal sa až teraz, keď súd uznal Singha vinným z objednania vraždy. Poriadkové sily v meste, kde súd zasadal, boli pripravené na nepokoje, tentoraz k nim ale nedošlo. Hviezda svätého muža totiž asi definitívne zhasla. Podľa denníka The Guardian v piatok aj jeho predtým prosperujúci ášrám zíva prázdnotou.