Odporúča to veľvyslanec SR vo Veľkej Británii Ľubomír Rehák vo videu zverejnenom na facebookovej stránke ministerstva zahraničných vecí. „Ľuďom, ktorí budú chcieť navštíviť Veľkú Britániu po 29. marci odporúčame, aby si vzali cestovný pas, pretože nie je jasné, či sa bude aj naďalej dať cestovať na občiansky preukaz,“ informoval ďalej Rehák, ktorý priznal, že britský parlament zamietnutím dohody o odchode „poriadne zamotal situáciu“. Veľvyslanec okrem toho pripomenul, že 24. januára sa v Londýne uskutoční podujatie, ktorého cieľom je prilákať Slovákov z Británie späť do vlasti.
Počas podujatia v Londýne predstavia zástupcovia napríklad medzinárodných IT spoločností pôsobiacich na Slovensku svoje pracovné ponuky a so záujemcami absolvujú osobné konzultácie. Slovákom pracujúcim v zahraničí bude tiež ponúknutá cielená pomoc pri ich návrate domov, napríklad pri vybavovaní potrebných dokumentov.
V utorňajšom večernom hlasovaní dohodu s úniou o brexite odmietlo 432 poslancov, za hlasovalo 202. Stále je otvorená otázka, ako na toto odmietnutie britská premiérka zareaguje a ktorý scenár si teraz vyberie. Krátko po stredajšom hlasovaní, v ktorom vláda Theresy Mayovej získala dôveru poslancov, premiérka vyhlásila, že okamžite začína konzultácie s opozičnými predstaviteľmi o tom, akým spôsobom ďalej postupovať vo veci brexitu. Konkrétny plán by mala premiérka predstaviť v pondelok. Rôzne hypotetické scenáre zahŕňajú napríklad odchod krajiny z únie bez akejkoľvek dohody, pokus vyjednať s úniou inú dohodu, odklad brexitu a tiež nové referendum o vystúpení z EÚ. Premiérka nové referendum odmieta i napriek tomu, že podľa prieskumov je už prevažná väčšina Britov dlhé mesiace za zotrvanie v únii. Mayová však trvá na tom, že krajina musí úniu bezpodmienečne opustiť.