Prehrala všetky tri zápasy v skupine - s Iránom (0:5), Irakom (0:3) a Vietnamom (0:2). Nováčik turnaja na vyspelejších súperov očividne nestačil.
Kocian prevzal mužstvo len mesiac pred šampionátom. Výkonnosť poznačili negatívne okolnosti už počas prípravy. „Prišli sme o dvoch brankárov. Najlepší nedostal vstupné víza do Emirátov a dvojku museli tesne pred podujatím operovať. Do bránky sa dostali náhradníci, ktorí nás vôbec nepodržali. Už do prestávky dostali tri, resp. dva góly. To sa potom ťažko otáča skóre,“ povzdychol si pre Nový Čas slovenský kouč.
V tíme Iránu sa predstavili aj hráči z anglickej či talianskej ligy. Kocian mal k dispozícii futbalistov väčšinou z druhej ománskej či katarskej ligy, keďže v Jemene sa pre vojnový konflikt najvyššia súťaž nehrá. Napriek neúspechu má tamojší zväz záujem pokračovať vo vzájomnej spolupráci. K rokovaniam príde po skončení Ázijského pohára.
Rodák zo Zlatých Moraviec nominoval na turnaj viacero hráčov z najviac postihnutej oblasti - prístavného mesta Aden. „Už počas sústredenia v Saudskej Arábii neustále sledovali situáciu v televízii a telefonovali domov príbuzným. Nemali to ľahké. Aspoň využili príležitosť a navštívili Mekku. Ja ako katolík som tam, samozrejme, nebol. Aj tak by som sa dostal iba po hranicu mesta,“ poznamenal Kocian.
Okrem neho boli v akcii na Ázijskom pohári aj ďalší dvaja Slováci - Alexander Vencel mladší ako tréner brankárov Jordánska a Andrej Kostolanský v rovnakej pozícii pri tíme Bahrajnu. Z jednej veci mal Kocian obavy: „Že sa budú moji hráči priveľmi modliť. Ukázalo sa však, že Jemenčania nie sú v tomto smere až takí ortodoxní. Nestalo sa, aby sme kvôli tomu museli meniť časy tréningov.“