Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
23.01.2019 20:49 | Správy | Zahraničné správy

Vystriedalo sa ich na nej niekoľko: Chlapca (15) odsúdili za hromadné znásilnenie dievčaťa (13)

Súd v západonemeckom meste Wuppertal udelil v stredu trest dva roky a deväť mesiacov väzenia 15-ročnému chlapcovi, odsúdenému za hromadné znásilnenie 13-ročného dievčaťa. Išlo už o druhý súdny proces v tomto prípade, informoval hovorca súdu.

Ďalší 15-ročný chlapec dostal 15 mesiacov väzenia podmienečne za napomáhanie pri znásilnení, ku ktorému došlo vlani v apríli, keď sa dievča vracalo domov z plávania na kúpalisku. Obaja chlapci sa k trestným činom priznali a súd zohľadnil, že tak ušetrili obeť od toho, aby musela znovu prísť na druhý súdny proces podať svedeckú výpoveď. Proces prebiehal za zatvorenými dverami, napísala tlačová agentúra DPA.

Chlapci ušli s rodičmi do Bulharska, ale tam ich zatkli a poslali naspäť do Nemecka.

Súd v Nemecku udelil už v októbri tresty šiestim chlapcom vo veku 14 až 17 rokov na záver súdneho procesu, ktorý takisto prebiehal za zatvorenými dverami. Hlavný páchateľ dostal štyri roky a deväť mesiacov väzenia, jeho hlavný komplic štyri roky za mrežami. Dvaja ďalší páchatelia dostali kratšie tresty odňatia slobody, pričom zvyšným dvom udelili podmienečné tresty.

 

Prokuratúra v prvom súdnom procese uviedla, že dôkazy proti chlapcom sú nespochybniteľné. Bol medzi nimi aj videozáznam nachádzajúci sa v jednom z ich mobilných telefónov, vzorky DNA odobraté obeti a svedectvo ženy, ktorá proti zločinu zasiahla.

Chlapci, všetci pôvodom z tureckej menšiny v Bulharsku, čakali na dievča, keď vychádzalo z kúpaliska v meste Velbert, odvliekli ho do zalesnenej oblasti a sexuálne ho zneužívali, až kým nezasiahla okoloidúca žena.

Viac k téme:
Diskusia /
Súvisiace články:
Autor: TASR

Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané spoločnosťou News and Media Holding, a.s., so sídlom Prievozská 14, 821 09 Bratislava, IČO: 47 237 601, zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, v odd. Sa, vložka č. 6882/B na účely spätného kontaktovania. Prečítajte si viac informácií k ochrane osobných údajov viac informácií k ochrane osobných údajov.

Odporúčame z TIVI.sk


Najčítanejšie
24h /  3d /  7d
Policajti zasiahli proti podvodom s eurofondmi, obvinili pritom šesť osôb.
Foto
Veľká policajná akcia kvôli EUROFONDOM: 6 obvinených a nález pri domovej prehliadke!
(ilustračné foto)
Náhle signály tela: Zrýchlený tep, ťažké dýchanie, pocit omdletia! 2 metódy vás vrátia do reality
Zamrznutá hladina vody v zatopenom bývalom starom kameňolome v Kvetnici v mestskej časti mesta Poprad.
Veľké plány pod Tatrami: Dlho sa o tom hovorí, teraz môže prísť zlom!
Andrej Danko
Danko pretláča povinnú vojenčinu pre mladých: Nech si vedia upratať skrinku!
Štefan Kvietik († 90) stvárnil desiatky divadelných i filmových postáv
Foto
Štefan Kvietik († 90) stvárnil desiatky ikonických divadelných i filmových postáv: Takto ostane navždy v pamäti!
Bývalý gólman Slovana Sasu Hovi ukázal dcére Saage, kde sa v Bratislave narodila.
Miláčik Slovana Sasu Hovi: Dcére ukázal, kde sa v Bratislave narodila...
Ešte 10 kíl bambusu a idem spať.
Foto
Jarná únava doľahla aj na pandy veľké v Pekingu: V spojení s veľkým hladom je to hotová katastrofa!
Tulene sivé môžu mať podľa vedcov tajný zmysel.
Odhalili tajný zmysel tuleňov: Dali ich do bazéna a len sa divili, čo zvieratá robili!
Na archvínej snímke z 18. novembra 2024 v Jeruzaleme izraelský premiér Benjamin Netanjahu reční pred poslancami parlamentu.
Bude vojna trvať roky? Nový plán Izraelu pre víťazstvo nad Hamasom: Kritici tvrdia, že nevyjde!
Štefan Kvietik († 90)
Foto
Slovensko zasiahla smrť velikána Štefana Kvietika († 90): Bolestivé slová hereckých kolegov!
Vlaková doprava bola na trati prerušená niekoľko hodín.
Foto
Obrovská tragédia: Mamu so synčekom zrazil pri Partizánskom vlak! Chlapček († 1) ťažkým zraneniam podľahol
Policajti sa na miesto činu s cieľom hľadania stôp vrátili aj v sobotu.
Foto
Otca rodiny Mareka († 47) zasiahla pri Moste pri Bratislave guľka: Smrť bývalého prednostu pri venčení psa!