Ako uviedol pred novinármi, minulý rok ho vyzvali ľudia z kresťanského disentu. „Chcem pokračovať v myšlienkach z kresťanského disentu, z novembra 1989, zo súboja s mečiarizmom a Smerom,“ povedal s tým, že aj keď vychádza z kresťanského prostredia, vždy nachádzal porozumenie aj s inými skupinami. Chce ich naďalej spájať. „Chcem priniesť pokoj a korektné vzťahy,“ povedal.
Mikloško už kandidoval na prezidenta neúspešne dvakrát. „Svoj život som nerátal na víťazstvá a prehry, ale na kontinuálny zápas o lepšiu krajinu,“ povedal. Za najväčšieho súpera považuje Štefana Harabina, ktorý sa vždy pridával k autoritatívnym režimom. „Bol členom komunistickej strany, jeho kariéra išla potom cez Vladimíra Mečiara, dnes vyvoláva emócie proti západu, čo je nebezpečný proces,“ uviedol Mikloško
Kandidatúru na prezidenta už odovzdali Martin Daňo, ktorý predložil pod svojou kandidatúrou 16 podpisov poslancov NR SR. Petície s podpismi občanov, na ktoré zozbierali najmenej 15 000 podpisov, predložili kandidát SaS Robert Mistrík, predseda Mosta-Híd Béla Bugár, sudca Najvyššieho súdu SR Štefan Harabin, podnikateľka Bohumila Tauchmanová, podpredsedníčka Progresívneho Slovenska Zuzana Čaputová a Juraj Zábojník, ktorý bol kedysi riaditeľom Úradu na ochranu ústavných činiteľov.
Prvé kolo prezidentských volieb sa uskutoční 16. marca. Ak ani jeden z kandidátov na prezidenta nezíska nadpolovičnú väčšinu platných hlasov oprávnených voličov, druhé kolo volieb hlavy štátu bude v sobotu 30. marca 2019. Súčasný prezident Andrej Kiska je vo funkcii do polovice júna 2019. Kandidáti na post hlavy štátu môžu svoje kandidatúry odovzdať do 31. januára do 24:00.