Medzi Londýnom a Birminghamom vyrastie nová trať HS2 za 65 miliárd eur. Súčasťou stavby je archeologický výskum v 60 lokalitách. Najväčšou z nich je bývalý cintorín St. James´s Garden pri londýnskej stanici Euston. Pochovávať na ňom prestali po roku 1850, keď rozšírili stanicu a cintorín zanikol. Vtedy odstránili aj náhrobok kapitána Flindersa a všetci si mysleli, že jeho hrob je stratený naveky.
Pri stavbe HS2 však najprv celú oblasť skúmajú archeológovia. Od októbra až doteraz našli 40 000 kostier a podarilo sa im identifikovať aj pozostatky kapitána Flindersa. Na jeho rakve totiž bola olovená platnička s menom a dátumom pohrebu - 23. júla 1814. Ležal pod nástupišťom č. 15 stanice Euston.
„Tento objav je neuveriteľnou príležitosťou dozvedieť sa viac o živote tohto moreplavca, objaviteľa a vedca. Vzhľadom na veľké množstvo pozostatkov sme neverili, že sa nám ho podarí nájsť. Teraz môžeme skúmať jeho kostru, aby sme zistili, či na ňom život na mori zanechal nejaké stopy,“ povedala Helen Wass zo spoločnosti HS2.
Flindersa aj všetky ďalšie kostry znovu pochovajú na doteraz neurčenom mieste. Kapitán v rokoch 1801 až 1803 viedol výpravu na lodi HMS Investigator. Novej zemi dal meno Austrália a ako prvý ju oboplával, čím dokázal, že je to samostatný kontinent. V Austrálii je po Flindersovi pomenovaných množstvo ulíc, staníc, hôr a mestečiek, ale aj rieka či univerzita.