Od roku 2016 vo svojich videách približuje miesta, na ktoré by sa väčšina ľudí neopovážila vojsť. Hoci Ivan preskúmal mnoho slovenských banských diel, na to, čo zažil v Bankove, nebol pripravený. „Na Slovensku je veľa baní, ale žiadna sa nevyrovná Bankovu,“ hodnotí. Za hlavné nebezpečenstvá v podzemí označil nestabilné závaly či nedýchateľný vzduch.
Do útrob bane sa preto vybral s dvomi miestnymi, ktorí jej priestory poznajú takmer tak dobre ako bývalí baníci. „Ostatným rozhodne neodporúčam sem chodiť. Ak sa stratíte, čo sa s veľkou pravdepodobnosťou aj stane, nikto vás tu nebude hľadať. Aj keby sa o to pokúsil, zrejme by zlyhal,“ hovorí.
Na ceste do podzemia míňal banské telefóny, náradie, vlaky i nakladače, ba dokonca staré fľaše od alkoholu. Prekvapivo zachovaný ostal aj výtlačok novín zo 4. mája 1999. V tomto roku ťažbu z ekologických dôvodov ukončili. „Našli sme tu aj nedokončený nakladací stroj. Premenil sa na vrak, rovnako ako aj ostatné zariadenia,“ dodáva Ivan s tým, že v bani strávil vyše 6 hodín.
Aj tieto miesta navštívil
1. Kúpele v Korytnici - Slovenské mesto duchov, relatívne bezpečné, nestrážené a voľne prístupné miesto, veľa budov.
2. Mlyn v Košiciach - Ivan tam bol niekoľko týždňov po vlamačoch.
3. Javorina (vojenský obvod) - Zrušený vojenský obvod Javorina 300 km2, nech idete hocikam, vždy niečo nájdete, bunkre, kasárne, rozhľadne, strelnicu.
4. Atómový sklad v Česku - Zabudnutá podzemná stavba, v ktorej mal Sovietsky zväz pripravené rakety pre západnú Európu.
5. Bunkre v Dubnici nad Váhom v areáli ZŤS - Na Slovensku nie je iné miesto, kde ich je tak veľa voľne prístupných.
Baňa Bankov
1901 - Začiatok povrchovej ťažby
1951 - Otvorenie magnezitového závodu v Ťahanovciach
1996 - Zatvorenie továrne z ekologických dôvodov 1999 - Zastavenie ťažby