Vorobjov na policajnom výsluchu tvrdil, že tak robil na príkaz bývalého policajného prezidenta. Toho si najprv zastával aj premiér Pellegrini, deň nato šéfka vnútra Saková už potvrdila, že Gašpar po jej boku skončil.
Gašpara si ešte v stredu zastával Pellegrini s tým, že nemá rukolapné dôkazy na to, aby ho nútil odísť zo svojho postu. Paradoxne premiér ho pred polrokom odvolal z funkcie prezidenta polície, aj keď Gašpar vtedy tvrdil, že rozhodnutie spravil sám.
Dnes je situácia rovnaká a opäť odchádza na základe dohody. „Týmto krokom sme chceli uvoľniť atmosféru a znížiť tlak na jeho osobu. Aby nevznikol pocit, že by jeho pôsobenie na ministerstve vnútra mohlo ovplyvňovať proces vyšetrovania,“ vysvetlila dôvody Gašparovho prepustenia Saková. Gašpar pôsobil na pozícii ministerkinho poradcu pre vylúčené sociálne komunity pol roka, zarábal približne 2 030 eur.
„Rozhodol som sa odstúpiť z pozície poradcu, aby som predišiel tlaku liberálnych médií, prezidenta Kisku a opozičných poslancov na ministerku vnútra. Chcem nezávisle čo najskôr urobiť všetko pre očistenie môjho mena,“ konštatoval Gašpar. K otázkam, aké bude jeho ďalšie pôsobenie a prečo by Vorobjov o lustrácii Kuciaka nehovoril pravdu, sa nevyjadril.
Kauzy prepusteného Gašpara
- počiatočné problémy pri vyšetrovaní vraždy Kuciaka a Kušnírovej
- nízke stíhanie korupcie najmä na vyšších miestach a ľudí prepojených na politiku
- polícia odmietla spočiatku vyšetrovať Bašternáka, vyšetrovanie sa začalo až po tom, ako si jeho „dobrodružstvá“ s vratkami DPH všimli médiá
- škandalózna razia v Moldave nad Bodvou
- nulový posun vo vyšetrovaní kauzy Gorila, naopak, odišiel šéf tímu
Marek Gajdoš
- v roku 2017 polícia zastrelila 17-ročného chlapca, keď sa snažila
zastaviť cestného piráta v Novej Bani
- do stratena išla aj kauza predaja emisných kvót, kde Slovensko prišlo o 70 miliónov eur