Ako pre médiá uviedol hovorca bratislavských súdov Pavol Adamčiak, návrh prokurátora na kolúznu väzbu pre obvineného z prípravy vraždy podľa súdu neobsahoval konkrétne dôvody a skutočnosti, ktoré by nasvedčovali možné ovplyvňovanie svedkov. Prokurátor proti rozhodnutiu podal sťažnosť, ktorou sa bude zaoberať Krajský súd v Bratislave. Prokurátor pri požiadavke väzby argumentoval, že k ovplyvňovaniu svedkov môžu viesť mediálne vystúpenia obvineného k prípadu.
Prokurátor v prípade objednávky vraždy Silvie Volzovej už podal na Okresný súd Bratislava II obžalobu, pričom spolu s Pavlom Ruskom sú obvinení aj Mikuláš Černák, Miloš Kaštan a Róbert Lališ. Bývalý riaditeľ Markízy je tiež obvinený v prípade miliónových zmeniek, ktorých vyplatenia sa na súde domáhal v súčasnosti väzobne stíhaný podnikateľ Marian Kočner.
Pavol Rusko v decembri 2018 v súvislosti s kauzou objednávky vraždy zdôraznil, že v roku 1995 vznikla spoločnosť Markíza Slovakia, ako držiteľ vysielacej licencie podpísala zmluvu so spoločnosťou TV Markíza, ktorá zabezpečovala výrobu televízneho vysielania. Volzová podľa Pavla Ruska nikdy nemala podiel v televízii, bola len spolumajiteľkou Markíza Slovakia. Táto spoločnosť mala dostávať 10 % zisku televízie, teda podiel Volzovej bol 5 % zisku.
"Ak toto má byť vysoká majetková hodnota, tak to je na zamyslenie," povedal v súvislosti s obvinením, že si vraždu objednal pre majetkový prospech. Tiež vyhlásil, že nikdy nebol vo firme Mikuláša Černáka a nestretol sa ani s členmi skupiny sýkorovcov. Podľa obvinenia ich on najal, aby Volzovú sledovali. Podľa Pavla Ruska sa však Volzová neskrývala, preto by bolo absurdné platiť niekomu peniaze za jej sledovanie.