Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
04.02.2019 23:58 | Správy | Zahraničné správy

Pri zosuvoch pôdy zahynulo 14 ľudí: Prudké dažde v Bolívii majú pokračovať až do marca

Pri dvoch zosuvoch pôdy v Bolívii zahynulo štrnásť ľudí a sedem je nezvestných, oznámil v pondelok šéf národnej polície Romulo Delgado. Informovala o tom tlačová agentúra AFP.

Prudký dážď spôsobil zosuvy pôdy v sobotu a v nedeľu na ceste spájajúcej hlavné mesto La Paz so severným mestom Caranavi, ktoré je bránou do amazonského dažďového pralesa. Prezident Evo Morales na svojom účte na Twitteri napísal, že 34 zranených ľudí prevážajú do miestnych nemocníc pomocou vrtuľníkov. Morales ľuďom odporučil, aby do postihnutej oblasti nevstupovali a povedal, že pre núdzové prípady budú k dispozícii humanitárne lety.

Po sobotňajších zosuvoch pôdy prišlo o život trinásť ľudí, v nedeľu zomrel jeden človek, povedal Delgado pre súkromnú rozhlasovú stanicu Panamericana. V pondelok sa mali žiaci vrátiť po prázdninách naspäť do školy, miestny školský úrad v Caranavi však začiatok školského roka o týždeň posunul. Obdobie dažďov v Bolívii trvá väčšinou od novembra do marca, pričom najviac zrážok spadne v mesiacoch január a február.

Viac k téme:
Diskusia /
Súvisiace články:
Autor: TASR

Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané spoločnosťou News and Media Holding, a.s., so sídlom Prievozská 14, 821 09 Bratislava, IČO: 47 237 601, zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, v odd. Sa, vložka č. 6882/B na účely spätného kontaktovania. Prečítajte si viac informácií k ochrane osobných údajov viac informácií k ochrane osobných údajov.

Odporúčame z TIVI.sk


2025. Trakčné vedenie naťahujú až tento rok.
Foto
Do Humenného sa vrátili vlaky: Prečo investícia vyšla na 298 miliónov eur?!
Zvolen v úvodnom zápase predkola play-off porazil Slovan výsledkom 2:4.
Foto
Fanúšikovia Slovana už toho majú plné zuby: Hráme najhorší hokej za posledných 20 rokov!
Na snímke gólová radosť hráčov Trenčína.
Divákov zodvihol zo sedadiel: Neuveriteľný gól 19-ročného obrancu Trenčína!
Klimatická kríza podľa Trumpa nepredstavuje skutočné nebezpečenstvo
Foto
Donald Trump šokoval výrokom o JADROVÝCH ZBRANIACH: Slová, ktoré naháňajú hrôzu!
Logo spoločnosti X na sídle v americkom San Franciscu.
Sieť X postihol masívny výpadok: Miliardár Musk odhalil, čo bolo za tým
(ilustračné foto)
S jarnými aktivitami chvíľu počkajte: Meteorológovia VARUJÚ pred extrémnou rýchlosťou vetra
Pár sa dostal do poriadnych problémov.
Párik sa tešil na vytúženú dovolenku: Na letisku však vznikol problém! Teraz čelia vážnym obvineniam
(Ilustračné foto)
Poplach v Brne: Na sídlisku našli leteckú bombu, ľudí okamžite evakuovali!
Počasie vylákalo von MOTORKÁROV: Polícia však VARUJE! Dávajte si pozor hlavne TU
Slováci musia proti Fínom naskočiť na ľad v úplne inom rozpoložení ako to bolo v skupine.
Našim hokejistom vymenili skupinu: TOTO budú súperi Slovenska na MS U20!
Český prezident Petr Pavel
Český prezident: Summit NATO bude zlomom... Musíme byť pripravení!
šéf školských odborárov Pavel Ondek
Učiteľom svitá na lepšie časy: Školskí odborári však ŠTRAJK nestopnú kým...