Farmári začnú cestu do hlavného mesta z troch smerov už 18. februára. Povedal to v stredu pre TASR Patrik Magdoško z Iniciatívy poľnohospodárov s tým, že prídu na traktoroch, lesných a ďalších strojoch. Odhadol, že do protestu sa rôznym spôsobom zapojí asi 1000 strojov.
Predstaviteľ Iniciatívy poľnohospodárov doplnil, že ďalšie stroje budú smerovať do centra Európskej únie, do Bruselu, kde má byť 19. februára tiež protest. "Chceme vyjadriť, že slovenskí farmári sú utláčaní," povedal.
Magdoško to uviedol pred rokovaním s policajným prezidentom Milanom Lučanským, ktorého chcú informovať o cieľoch protestu a odovzdať mu trestné oznámenie o podozrení z obzvlášť závažného trestného činu, ktorý sa týka prípadu smrti farmára, ktorý pôsobil v Šamoríne. "Tomuto človeku sa dva mesiace vyhrážali a doma rozprával, že má strach, že pozemková mafia mu ide dva mesiace po krku," priblížil udalosti Magdoško. Na stretnutie s policajným prezidentom prišli aj lesníci a geodeti. Nespokojní farmári plánujú vo februári účasť na proteste Za slušné Slovensko v Bratislave.
Po rokovaní s policajným prezidentom Lučanským Magdoško avizoval, že chcú vstúpiť do mesta napriek Lučanského vyjadreniu, že ich do mesta nemôže vpustiť pre dopravné obmedzenia, ktoré súvisia s výstavbou bratislavského obchvatu.
V súvislosti s politickou stránkou protestu Magdoško povedal, že počas neho budú iniciovať zvolanie schôdze v parlamente o katastrofálnom stave pôdohospodárstva v SR. Za dôležité považuje otvorenie koaličnej zmluvy a zakomponovanie riešenia pozemkových úprav, ochrany pôdy, lesov a vody do nej, stropovanie dotácií na konečného používateľa a zastavenie korupcie v poľnohospodárstve a lesníctve.
Malí a strední farmári prišli na traktoroch do Bratislavy v júni 2018. Prijal ich prezident SR Andrej Kiska a predseda parlamentu Andrej Danko (SNS). Ministerka agrorezortu Gabriela Matečná (SNS) uviedla, že väčšina bodov tzv. Košickej výzvy, ktorej splnenia sa aktivisti a farmári v apríli 2018 v Košiciach dožadovali, je splnená.