Nepomohlo ani namontovanie vlastnej kamery. Osudná zákruta je na Bananskej ulici. Manželom, ktorí tam bývajú vyše 30 rokov, by ani v najhoršom sne nenapadlo, že sa budú triasť vo vlastnom dome. „Ja som na invalidnom a vôbec nemôžem hovoriť o pokojnom živote. Niekedy tu bol kľud, ale za posledných 10 rokov je to na nevydržanie,“ prezradil Emil Vrábel (60) a dodal.
„Keby ste vedeli, ako tu tie autá lietajú, najmä taxikári, je to katastrofa. Stalo sa, že som za deň mal v plote až tri. Keď počujeme s manželku ranu, hneď vieme, že nám do plota niekto narazil.“ Ostrá zákruta je označená značkami. Jedna bliká na oranžovo a asfalt má vrúbky. „Všetko je zbytočné. Nedávno nám dodávka narazila do plynovej prípojky. Poškodené veci si opravujeme na vlastné náklady. Každý povie, že ho to mrzí, že sa s nami vyrovná, a viac sa neozve,“ hnevá sa Emil, ktorý žiadal o pomoc aj starostku obce.
„Už sú to dva roky, čo sme ju prosili o pomoc, ale zatiaľ márne,“ prezradil Emil, ktorý už bol taký zúfalý, že si namontoval na plot kameru. Zbierku havarovaných áut by mu mohol závidieť nejeden filmár. „Bol by som radšej, keby boli vodiči opatrnejší a mysleli aj na to, že arogantnou jazdou môžu život zničiť nielen sebe, ale aj nevinnému,“ uzavrel nešťastný muž.
Riešime to už 4 roky
Tatiana Julinyová, starostka obce Banka
V tejto zákrute sa len v roku 2017 stalo 28 škodových udalostí, o ktorých boli kompetentní informovaní. Problematický úsek je dlhý asi 100 metrov a už štvrtý rok sa ho snažíme riešiť, žiaľ, neúspešne. Trnavský samosprávny kraj nám v tom nevychádza v ústrety a tak sme boli donútení na vlastné naklady kúpiť svetelnú signalizáciu.
Polícia prijala opatrenia
Mária Linkešová, trnavská krajská policajná hovorkyňa
Polícia prijala v minulosti viaceré dopravno–inžinierske opatrenia za účelom zvýšenia bezpečnosti pri prejazde uvedeného úseku cesty. Pri vzniknutej škode odporúčame situáciu riešiť po splnení zákonných podmienok formou škodovej udalosti, t. j. vypísaním tlačiva a ohlásením udalosti cez poisťovňu.