"Každému, kto si myslí, že nám môže diktovať, čo máme robiť, čo má robiť naše vedenie, odkazujem, že je to absurdné," povedal Džubajr vo Washingtone. Mnohí americkí zákonodarcovia pritom zastávajú názor, že za vlaňajšou vraždou novinára Chášukdžího na saudskoarabskom konzuláte v Istanbule stojí práve korunný princ Muhammad. "Naše vedenie je červenou čiarou," dodal Džubajr.
Turecko a ďalšie krajiny čoskoro odovzdajú oficiálnu žiadosť o zriadenie komisie OSN, ktorá bude vyšetrovať tento prípad vraždy. V piatok to v juhotureckom pobrežnom meste Antalya oznámil tamojší minister zahraničných vecí Mevlüt Čavušoglu, ktorého citovala tlačová agentúra AP. Jeho výroky prišli deň po tom, čo expertka OSN na ľudské práva Agnes Callamardová
Chášukdžího turecká snúbenica Hatice Cengizová povedala v piatok už skôr novinárom, že dúfa, že jeho vrahovia budú potrestaní, a apelovala na zákonodarcov v Európskej únii a v Kongrese USA, aby prípad pozorne sledovali. Turkyňa na krste knihy o novinárovi takisto uviedla, že je presvedčená, že saudskoarabský korunný princ "má svedomie" a podporí úsilie Turecka o objasnenie vraždy jej snúbenca. Jeho pozostatky sa stále nenašli.