Výnimkou sú Vysoké Tatry, kde je mierne lavínové nebezpečenstvo (druhý stupeň). Ako informoval Anton Sedlák zo Strediska lavínovej prevencie Horskej záchrannej služby (HZS) v Liptovskom Hrádku, vplyvom striedania teplôt v priebehu dňa a noci sa snehová pokrývka výrazne stabilizovala.
„Horšia je situácia vo vysokých polohách nad 2000 metrov nad morom najmä na svahoch so severnou a severovýchodnou expozíciou, kde silný vietor počas posledného sneženia navieval sneh do dosiek a vankúšov. Na severných svahoch sa miestami v snehovej pokrývke nachádzajú aj kritické vrstvy hranatozrnného snehu. Uvoľnenie lavín je tu možné hlavne pri veľkom dodatočnom zaťažení obzvlášť na strmých svahoch,“ uviedol Sedlák.
V nedeľu ráno bolo na horách polooblačno, na západe a v kotlinách hmla a stredná oblačnosť. Teplota vzduchu sa udržuje v rozpätí od -8 do -4 stupne Celzia. Na hrebeňoch fúkal silný juhozápadný vietor do 20 metrov za sekundu v nárazoch. Snehová pokrývka je po predchádzajúcom oteplení a následne ochladení pomerne dobre stabilizovaná. Jej povrch je väčšinou tvrdý, zmrznutý a nosný.