Z jeho zosnovania premiér priamo obvinil susedný Pakistan, ktorý podľa neho vyzbrojuje kašmírskych vzbúrencov. Islámábád tvrdenie odmietol s tým, že ide o súčasť politickej kampane pred nadchádzajúcimi parlamentnými voľbami v Indii.
"Naše susedné krajiny si myslia, že nás tieto teroristické útoky oslabia. Ich plány sa ale nesplnia," povedal Módí. Vládne sily podľa neho "dostali úplnú voľnosť", aby sa s ozbrojencami vysporiadali. Pakistan obvinenia indického premiéra odmieta. Ide podľa neho o nepodložené obvinenia, kvôli ktorým si ministerstvo zahraničia predvolalo indického veľvyslanca. Vládnuca pakistanská strana PTI uviedla, že Módí viní Pakistan s vidinou politického prospechu v nadchádzajúcich parlamentných voľbách. Podľa jedného z jej predstaviteľov nebol útok dôsledkom pakistanskej pomoci rebelom, ale "brutality indických okupačných síl v Kašmíre".
Vlna pobúrenia a požiadaviek na odvetu zaplavila indické sociálne siete. V oblasti Džammú, ktorá spoluvytvára indický štát Džammú a Kašmír, sa zišli hinduistickí demonštranti, zapaľovali autá, hádzali kamene na domy moslimov a požadovali, aby vláda proti separatistom tvrdšie zakročila. Niekoľko ľudí bolo údajne zranených a úrady vyhlásili zákaz vychádzania. Dav protestujúcich sa zhromaždil tiež pred pakistanským veľvyslanectvom v Dillí a pred indickým parlamentom, kde zhruba 100 ľudí volali heslá ako "preč s Pakistanom" či "zaútočiť na Pakistan".
India dlhodobo kritizuje Pakistan, že poskytuje útočisko separatistom v prevažne moslimskom Kašmíre. Minister zahraničia odovzdal pakistanskému veľvyslancovi nótu s požiadavkou, aby Islámábád "preukázateľne zakročil" proti povstaleckému hnutiu Džajš Muhammad, ktoré krvavý útok na indických policajtov spáchalo. Indický minister financií Árún Džajtlej oznámil, že India bude pracovať na tom, aby dosiahla "úplnú izoláciu" Pakistanu.
Jadrové veľmoci India a Pakistan kontrolujú každá len časť Kašmíru, obe si ale nárokujú na celú túto oblasť. Moslimskí povstalci proti indickej vláde bojujú od roku 1989 a požadujú vznik samostatného štátu alebo zjednotenie Kašmíru pod pakistanskou vládou. Konflikt, ktorého intenzita sa v posledných rokoch zvýšila, si vyžiadal takmer 70 000 obetí. Nová generácia kašmírskych vzbúrencov bojuje proti indickej nadvláde zmesou násilia aj aktivít na sociálnych sieťach.