Šéf polície Milan Lučanský poďakoval všetkým policajtom, ktorí sa podieľajú na vyšetrovaní prípadu dvojnásobnej vraždy a tiež vyslovil prianie, aby bolo novinárov, akým bol Ján Kuciak, čo naviac. „Chcel by som len vyjadriť poďakovanie tímu a ľudom, ktorí v ňom pracujú. Chcel by som poďakovať aj prokurátorom vo vzťahu k ich dozoru, a to, akým smerom ten vyšetrovací tím vedú. Chcel by som tiež všetkých ubezpečiť, že tento tím má moju podporu a urobíme všetko pre to, aby boli páchatelia patrične potrestaní a odsúdení,“ uviedol vo videu Lučanský.
Viceprezidentka Policajného zboru SR Jana Maškarová uviedla, že prípad zmobilizoval všetkých policajtov, ktorí chceli dokázať verejnosti, že dokážu vyriešiť aj závažnú kriminalitu. Podľa jej slov polícia cítila obrovský tlak verejnosti. Občania majú na zhromaždenia plné právo, ale bol to tak veľký tlak, ktorý na nás vplýval negatívne. Kamkoľvek sme sa pozreli sme videli tlak verejnosti. Pracovali sme dňom aj nocou, získavali sme informácie, komunikovali so zahraničím. Policajti sa zmobilizovali, len aby dokázali občanom, že vedia aj takúto závažnú trestnú činnosť objasniť,“ povedala Maškarová. Do ulíc po celom svete vyšli po vražde novinára desaťtisíce ľudí. Najväčšie pochody v Bratislave a iných mestách prekonali počtom aj tie z novembra 1989 a Nežnej revolúcie.
Samotné zatýkanie podozrivých podľa šéfa elitného policajného komanda Štefana Hamrana nebolo jednoduché. Doplnil, že policajti pred ním absolvovali dlhú a poctivú prípravu. „Akcia bola v tej finálnej fázy realizovaná príslušníkmi útvaru osobitného určenia. Patrí to k tým náročným aktivitám, preto sme venovali dôležitý čas samotnej príprave. To, že bola dostatočná, potvrdzuje aj fakt, že podozrivé osoby boli zadržané v stave, keď nemohli klásť odpor,“ uviedol Hamran. Podľa jeho slov sa príslušníci elitného komanda pripravovali na najhoršie možnosti, pretože niektorí z obvinených pôsobili v bezpečnostných zložkách a mali za sebou tiež základný výcvik.