Pozlátenou soškou ho v Los Angeles ocenila americká Akadémia filmových umení a vied (AMPAS). "Som synom prisťahovalcov z Egypta," vyhlásil v nedeľu neskoro večer na slávnostnom odovzdávaní filmových cien Malek, prvý herec egyptského pôvodu, ktorý dostal Oscara. "Som Američan prvej generácie a práve sa píše časť môjho životného príbehu," dodal herec.
Egypťania na sociálnych sieťach Malekovi blahoželali a písali, akí sú šťastní, že sa dopracoval k Oscarovi. "Naša krajina je fantastická," uviedol na Twitteri egyptský novinár Chálid Saláh. "Všetci zlomyseľní ľudia počítali s jej porážkou a zrazu egyptské gény vyhrajú Oscara, teda mladý muž, ktorý je hrdý na svoj egyptský pôvod," doplnil novinár. "Syn Egypta to dokázal," napísal ďalší užívateľ na Twitteri. "Je pýchou Arabov a hviezdou Hollywoodu. Blahoželám, Rami." "Gratulácia! Vždy som vás podporoval a bol na vás hrdý," napísal ďalší užívateľ na sociálnej sieti. Egyptský odborník na vesmír Essam Hegy, ktorý žije v Los Angeles, v tvíte uviedol: "Malekov Oscar potvrdzuje, že synovia migrantov... sú zásobárňou talentov a zdrojom inšpirácie pre tento národ."
Egyptská ministerka pre prisťahovalectvo a vysťahovalectvo Nabíla Makramová zagratulovala Malekovi k víťazstvu v osobitnom vyhlásení.
Malek (37) je tiež držiteľom Zlatého glóbusu, ktorý získal za spomínanú rolu v januári. Je druhým egyptským hercom, ktorému túto cenu udelili. Pred ním ju dostal zosnulý egyptský herec Omar Sharif, a to dokonca až trikrát - za snímky Lawrence z Arábie a Doktor Živago. Malek má aj cenu British Academy Film Awards (BAFTA) či ocenenie Primetime Emmy Award. Televíznu cenu Emmy dostal v roku 2016 za úlohu Elliota Aldersona v seriáli Mr. Robot, ktorý ho preslávil.
Britsko-americký biografický film Bohemian Rhapsody režírovali Bryan Singer a Dexter Fletcher. Snímka sleduje začiatky skupiny Queen, jej závratnú kariéru a celosvetový úspech. Príbeh filmu sa končí v roku 1985, keď skupina Queen vystúpila na charitatívnom koncerte Live Aid na londýnskom štadióne Wembley.