Dôvodom bola známa kauza vysunutého pracoviska v Sečovciach s astronomickým nájmom, kde našli nové vhodné priestory. A hoci škole už zvoní umieračik, žiaci o svoju budúcnosť neprídu.
Poslanec Milan Kaplan, ktorý si tiež vypočul správu o vyradení elokokovaného pracoviska v Sečovciach zo siete škôl, Novému Času potvrdil, že to ale neznamená definitívny koniec. „Návrh na vyradenie dalo ministerstvo a my sme to len potvrdili. Problém je však v tom, že stále prebieha súdne konanie, čo všetko v podstate zabrzdilo,“ vysvetľuje s tým, že pre školu sa našli vhodné priestory, oveľa lacnejšie. „Žiaci sa nemusia obávať, že nebudú mať kam chodiť a vzdelávať sa. Ide len o výmenu priestorov,“ vraví Kaplan.
Zaujímavú policajnú dohru však má aj správanie pracovníčky kultúrneho zariadenia v Kráľovskom Chlmci, ktorá je podozrivá zo spáchania trestného činu sprenevery. Išlo o zhruba 30-tisíc eur, ktoré si podľa mužov zákona mala poslať na svoj účet. „Išlo o zlyhanie konkrétneho zamestnanca. Keďže sa tým zaoberajú orgány činné v trestnom konaní, ďalšie kroky môžeme vyvodiť až po jeho ukončení,“ uvádza sa v správe pre poslancov. Tí sa oboznámia aj s akčným plánom obnovy krajiny, pričom v tomto regióne by mal pribudnúť nový krajský ochranca vôd.
Horúcim ašpirantom je Michal Kravčík, známy slovenský hydrológ, ktorý sa pomenovaniu krajský vodník ani nebránil. „Stav prírody je veľmi vážny. Dlhodobo sme mali koncepciu čo najrýchlejšej odkanalizácie dažďovej vody, z kraja uniklo ročne preč asi 60 miliónov kubíkov vody a tá chýba, keď neprší. Najprv prispievame povodniam a potom plačeme, že je sucho,“ uviedol Kravčík, ktorý si vie predstaviť, že v tejto veci aktívne pomôže.