"Nezdá sa mi najmä volebná účasť, počítajú to z 80 percent a tie čísla pôjdu rapídne dole," odhadol Hrabko v Tablet.TV. Nárast podpory Čaputovej podľa neho súvisí s rozhodnutím Roberta Mistríka odstúpiť z volieb. "Pán Mistrík podľa mňa zlyhal vo volebných debatách a podľa mňa zlyhal jeho volebný štáb. Uvedomil si, kde je a že stratil dosť veľa peňazí, a podľa mňa vyhodnotil správne, že nemá šancu stať sa prezidentom. Je otázkou, ako sa s výhrou v prieskumoch vyrovná Čaputovej volebný štáb. Znamená to úplne novú stratégiu," poznamenal Hrabko.
Podľa prieskumu agentúry Focus si takmer 60 percent respondentov myslí, že aktuálny prezident Andrej Kiska by mal ukončiť politickú kariéru. Podľa Hrabka preto ani Čaputová nebude príliš zdôrazňovať, že má jeho podporu. "Myslím si, že nebude veľmi vykrikovať do sveta, že má podporu Andreja Kisku. Ten mal šťastie, že mal dostatok peňazí na kúpenie si prezidentského kresla a že voči nemu kandidoval práve Róbert Fico," povedal Hrabko.
Na druhej strane, kampaň jej oponenta Maroša Šefčoviča podľa Hrabka nie je presvedčivá a je orientovaná skôr na voličov Smeru-SD. "To nie je jeho kampaň, ale kampaň Smeru-SD, začal ju aj oveľa neskôr, lebo sa nedokázali dohodnúť," pripomenul, že sa dlho uvažovalo o kandidatúre Miroslava Lajčáka (nominant Smeru-SD)
Šefčovič aj Čaputová podľa Hrabka sľubujú voličom veci, ktoré sa z pozície prezidenta dajú presadiť len ťažko. Táto poloha je podľa neho výhodnejšia pre Čaputovú, ktorá nemá takmer žiadne politické skúsenosti. Na druhej strane, aj skúsenosti Šefčoviča sa podľa neho vzťahujú len k zahraničnej politike. "Zatiaľ nevystupuje veľmi presvedčivo, keď hovoril o hodnotách, boli to hodnoty, ktoré prezidentovi neprislúchajú. Toho sa dopúšťa aj pani Čaputová," povedal Hrabko..