Guaidóa uznalo za dočasného prezidenta takmer 60 štátov. Za zvoleným prezidentom Nicolásom Madurom stojí Rusko, Čína, Turecko, Kuba a Nikaragua. Ako píše AP, Guaidó v utorok k rokovaniu pozval vodcov zamestnaneckých odborov, ktoré závisia od pomoci Madurovej vlády.
"Nebudeme už spolupracovať s diktátorským režimom," povedal Guaidó po rokovaní v caracaskom sídle zväzu inžinierov. Vyzval štátnych zamestnancov, aby sa pripravili na štrajk. Jeho dátum ale neohlásil. Tridsaťpäťročný Guaidó je tiež predsedom parlamentu a v utorok povedal, že na stredu zvolá parlamentnú schôdzu k príprave zákona, ktorý ochráni práva štátnych zamestnancov. Guaidó a jeho stúpenci považujú minuloročné voľby za neplatné a je podľa nich opodstatnené, že sa funkcie prezidenta dočasne ujal predseda parlamentu, ako to predpokladá ústava.
Venezuela zápasí s rozsiahlou hospodárskou krízou. Madurov režim do krajiny odmieta pustiť humanitárnu pomoc, ktorá čaká za hranicami v Kolumbii. Maduro existenciu humanitárnej krízy vo Venezuele popiera. Guaidó zvolal ďalší veľký protest na sobotu a očakáva sa, že vlastnú akciu usporiadajú aj stúpenci Madura.
Guaidó koncom februára odišiel na zahraničnú cestu napriek súdnemu zákazu vycestovať. Navštívil štáty, ktoré ho uznali (Kolumbiu, Brazíliu, Paraguaj, Argentínu a Ekvádor), a v pondelok sa bez úhony vrátil. Panovali obavy, že sa ho Madurovi ľudia pokúsia zatknúť. Venezuelské médiá sa v utorok venujú hlavne pripomienke 6. výročie úmrtia Madurovho predchodcu Huga Cháveza.