Niektoré sú natoľko zdevastované, že chodcom hrozia zranenia. Okrem kráterov sú na zemi aj ďalšie nástrahy ako vyvýšená dlažba či rozsiahle pukliny. Náprava je však v nedohľadne.
Na niektorých úsekoch sú nedostatky viditeľné niekoľko rokov, lenže kompetentní problém dlhodobo ignorujú. „Niektoré terasy sú v katastrofálnom stave vyše 40 rokov a ohrozujú životy,“ hnevá sa Petržalčan Ivan, ktorý často chodí okolo jednej z nich.
„Na Holíčskej je stena z betónových panelov, kde hrozí zrútenie priamo na schodisko, kadiaľ denne prejde veľa ľudí na poštu,“ doplnil. Aj Katarína (60) s vnučkou Rebeccou (4) museli neraz zdolať prekážku na schodoch z terasy. „Miestami to je hrôza. Pred voľbami sa často narýchlo niečo urobí a nasľubuje, no potom je ticho,“ nahnevane povedala Katarína.
Nový Čas sa obrátil na Petržalku, ktorá chce neúnosnú situáciu riešiť. „Problém je dlhodobý pre zložité majetkovoprávne vzťahy. Mestská časť nemôže rekonštruovať majetok, ktorý nevlastní,“ uviedla hovorkyňa Petržalky Mária Halašková. Niekoľko terás stále nemá určeného vlastníka a nie sú preto zapísané ani v katastri nehnuteľností, a práve tie sú v najhoršom stave. Zvyšné sú vo vlastníctve mesta, bytového družstva či súkromných osôb a tam až také problémy nie sú.
Romanova
- rozbité verejné osvetlenie
- porozbíjané sklo na verejnom priestranstve terasy
Krásnohorská
- rozpadnuté schodisko
- popraskané chodníky
Holíčska
- opadávajúci múr
- rozbité schody
Jungmannova
- narušená statika
- chýbajúce kachličky