Možný škandál podľa nej vyvinul tlak aj na izraelského premiéra Benjamina Netanjahua. Prokuratúra v meste Bochum na západe Nemecka potvrdila, že začala vyšetrovanie v súvislosti s možným úplatkárstvom v rámci zmluvy o dodávke troch ponoriek triedy Dolphin a ďalších štyroch vojenských plavidiel medzi Izraelskou vládou a nemeckým priemyselným komplexom ThyssenKrupp Marine Systems (TKMS), informovala na svojom webovom portáli rozhlasová stanica Deutsche Welle.
Izraelská polícia je presvedčená, že obchod zahŕňal úplatky a pranie špinavých peňazí. Minulý rok polícia podľa jej vyjadrení našla dôvody na trestné stíhanie niekoľkých podozrivých. Netanjahu nie je medzi podozrivými, ale polícia ho v súvislosti s týmto prípadom vypočúvala.
Izraelské média podľa DPA minulý týždeň informovali, že generálny prokurátor sa zaoberal obvineniami voči Netanjahuovi v súvislosti s údajným konfliktom záujmov. Týkali sa aj akcií v spoločnosti, ktorú riadil premiérov bratranec a ktorú neskôr získala firma pôsobiaca ako dodávateľ pre ThyssenKrupp. ThyssenKrupp sa odmietla vyjadriť k zapojeniu nemeckej justície, zdôraznila však, že v "súčasnosti nie je predmetom vyšetrovania". Nemecká vláda v roku 2017 schválila predaj troch ponoriek Izraelu, pričom Berlín hovoril o osobitnom záväzku voči bezpečnosti židovského štátu, pripomenula DPA.