Tento údaj zverejnila vláda Južnej Austrálie po skončení 10-ročného obdobia mlčanlivosti, ku ktorej sa v spoločne podpísanom kontrakte zaviazali obe strany.
Najväčší športový dopingový hriešnik pravdepodobne inkasoval vysoké sumy v dolároch v Južnej Austrálii aj pri svojich účastiach v rokoch 2010 a 2011, ale tie zatiaľ nesmú byť zverejnené. Pravda o sofistikovanom systéme podvádzania v tímoch, kde pôsobil Armstrong, vyšla na svetlo sveta v roku 2013. Dovtedy nedotknuteľný Texasan sa priznal k dopingu v priamom televíznom prenose a krátko nato "vyfasoval" celoživotný zákaz vykonávania športovej činnosti na profiúrovni a odobrali mu aj všetkých 7 titulov z Tour de France.
"Konečne môžeme všetkým obyvateľom Južnej Austrálie odhaliť, čo poslanci Labouristickej strany desaťročie tajili. A síce, že venovali milión dolárov v mene daňových poplatníkov športovcovi, ktorý bol neskôr usvedčený ako hlavný užívateľ najpremyslenejšieho dopingového programu v histórii športu," uviedol Rob Lucas, ktorý má na starosti financie v štáte Južná Austrália. Zároveň podotkol, že táto suma peňazí za účasť na šesťdňových pretekoch nezodpovedá žiadnym dostupným štandardom. "A k tomu ešte treba prirátať ďalšie benefity ako letenky pre dve osoby prvou triedou, ubytovanie v špičkovom hoteli, jedlo... A toto je všetko zrejme len špička ľadovca v súvislosti s Armstrongom," dodal Lucas, cituje ho špecializovaný portál CyclingNews.Detaily zmlúv z Armstrongových účastí na Tour Down Under v rokoch 2010 a 2011 zatiaľ nemôžu byť zverejnené, ale nezávislá reformná komisia už informovala, že za tri roky mohol od Austrálčanov dostať približne 3 milióny USD. Podľa austrálskych médií prakticky neexistuje vymáhateľnosť týchto peňazí po vynútenom konci športovej kariéry kedysi fenomenálneho cyklistu.