Dánsko sa tak stáva zatiaľ poslednou krajinou, ktorá je súčasťou čínskej "pandej diplomacie". Verejnosť bude môcť pandy prvýkrát naživo uvidieť od štvrtka. Pred kodanskou zoo sa v čase ceremónie odohral menší protest, niektorí ľudia mali pandie kostýmy, transparenty a mávali tibetskými vlajkami.
Pavilón má tvar tradičného čínskeho symbolu jin a jang, ktorý predstavuje dve protikladné, ale doplňujúce sa časti jedného celku. Bol postavený šelmám na mieru za 160 miliónov dánskych korún (cca 21,4 mil. eur) a nachádza sa v ňom aj reštaurácia s pandími motívmi. Samec Sing Er a samica Mao Sun dorazili na kodanské letisko minulý štvrtok a čínsky veľvyslanec v Dánsku ich po prílete označil za "čínsky národný poklad a symbol mieru".
Hoci Čína vo svojich verejných vyhláseniach hovorí väčšinou o dare, oficiálne ide podľa denníka China Daily iba o zapožičanie v rámci vedeckej spolupráce medzi kodanskou zoo a výskumnou stanicou v čínskom Čcheng-tu. Pandy budú v Kodani 15 rokov a ich prípadní potomkovia sa automaticky stanú majetkom Číny. Čína pandy tradične využíva ako nástroj na upevnenie diplomatických vzťahov s vybranými krajinami a pre zlepšenie vlastného obrazu v očiach svetovej verejnosti.
Z európskych krajín majú tieto šelmy vo svojich zoo napríklad vo Francúzsku, Španielsku, Škótsku a tiež v Nemecku. O pandy sa usilovala aj pražská zoo, avšak rokovania sú zatiaľ bezvýsledné.